Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Máš na hotelovej izbe trezor? Zavri doň jednu topánku, radí skúsená letuška

Letuška sa delí o šikovné tipy, ktoré ocení každý cestovateľ.


Názorné ukážky bezpečnostných pokynov, napomínanie nedočkavých pasažierov, ktorí sa zdvihnú zo sedadla, len čo sa lietadlo dotkne zeme, časté pobyty v hoteloch a všadeprítomný jetlag. Aj tak vyzerá práca letušky. Svoje o tom vie Esther Sturrus, ktorá sa v tejto – doslova ulietanej – brandži pohybuje už od roku 2019.

Príjemná 22-ročná letuška okúsila prácu v aerolíniách TUI aj KLM. Na svojich sociálnych sieťach zdieľa postrehy, ku ktorým sa vďaka svojej profesii dostala, a pokiaľ patríš k pravidelným cestovateľom, jej užitočné pomôcky nepochybne oceníš aj ty. Ako si nezabudnúť veci v hotelovom trezore? A čo robiť, ak tvoja nabíjačka nepasuje do miestnych zásuviek? Aj na tieto otázky má mladá letuška odpoveď.

Topánka v trezore to istí

Ako častá návštevníčka hotelov radí každú izbu pre istotu vopred skontrolovať. Hoci podľa jej slov nie je bežné, aby človek narazil na skrytú kameru (najmä v drahších hoteloch), istota je guľomet. V jednom zo svojich videí sledovateľom ukázala, ako presne vyzerá taká rutinná obhliadka v jej podaní.

Najprv skontroluje zrkadlo, potom sprchovú hlavicu, požiarny alarm a nevynechá ani závesy, šuplíky či priestor za televízorom. Esther taktiež tvrdí, že bez ohľadu na cenovú kategóriu hotela, v ktorom plánuješ zložiť hlavu, je dobré cennosti zatvárať do izbového trezora. Veľa hostí ale zvykne pri odchode zabudnúť, že si ich tam uschovali.

Esther Sturrus, letuška, TikTok, lifehack, tipy a triky, KLM, aerolínia
Profimedia

„Riešim to jednoducho. Vždy si dám spolu s cennými vecami do trezora aj jednu lodičku. Bez tej by som neodišla, keďže si ju potrebujem obuť do práce,“ vysvetľuje. V prípade, že si si na pobyt zabalil viac ako jeden pár topánok, podobne môže poslúžiť akákoľvek iná vec, bez ktorej určite neodídeš.

Mobil si nabiješ cez televízor

Mnohí dovolenkári sa pasujú s problémom nesprávnej nabíjačky, ktorá do miestnej zásuvky skrátka nepasuje. Možno sa ti to stalo tiež. V takom prípade dáva Esther do pozornosti, že ak hotelová izba disponuje televízorom, s použitím USB kábla si môžeš mobil nabiť aj cez ňu. Šikovné, nie?

A čo takto nedostatok kartičiek, ktoré fungujú ako kľúč? Na recepcii dostanete iba jednu, no vy ste dvaja. Jeden chce odbehnúť do obchodu, ten druhý nechce ostať potme… ako to vyriešiť? Podľa letušky jednoducho. Tvrdí, že do otvoru možno zasunúť prakticky akúkoľvek kartu rovnakej veľkosti a elektrina bude stále fungovať. Plánuješ tento trik otestovať?

Esther Sturrus, letuška, TikTok, lifehack, tipy a triky, KLM, aerolínia
Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje