Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav
Zdroj: ©Shutterstock

Máš obľúbené potraviny? Nesporné znaky, že už si oficiálne dospelý

Kupuješ si veci ako ergonomický vankúš...

To, že starneš, ti pripomínať nemusíme. Tvoj občiansky túto prácu na dennej báze odvádza aj za nás. Lenže okrem toho, že ti každým rokom pribúda na narodeninovej torte sviečka, sa s týmto procesom spája ešte množstvo ďalších vecí. Napríklad takéto…

1. Dištancuješ sa od sociálnych sietí

Sociálne siete sú osobitý ekosystém, postavený na troch základných pilieroch – faloš, dokonalosť a lajky. Ich symbióza vrcholí v dokonalom poste. V takom, ktorý sa ľuďom páči, pri ktorom si želajú, aby bol ich, vystrihnutý z ich života. Kedysi si sa išiel rozdrapiť, aby si mal takýchto postov plný profil.

Nevedel si sa najesť bez toho, aby si po hodine stajlovania, nasvecovania a chytania správneho uhla nevycapil fotku tohto kulinárskeho skvostu na internet. Aj keď si ho neuvaril. Nevedel si ísť na záchod bez toho, aby si neskontroloval, ako sa mu darí… a teraz? Je ti srdečne u prdele, či dá virtuálna sféra tvojmu jedlu páčik alebo ho ofrfle. Hlavne, že bolo chutné a nebude ťa po ňom páliť záha.

Shutterstock

2. Moderná popkultúra ti lezie hore krkom

Knihy, filmy, hudba… všetko, čo ponúka moderná kultúra, je pre teba v lepšom prípade chabou atrapou toho, čo to zvyklo byť kedysi. V tom horšom prípade máš pocit, že je to čistý hnoj. To, čo sa ti páči a vykazuje aspoň minimálne známky kvality, je aspoň dvadsať rokov staré a mladá generácia nemá o tejto existencii ani šajnu.

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Dcéra Dary Rolins priznala otrávenie alkoholom. Pomohol jej otec, dokonca ani nedýchala

3. Záleží ti na vlastnej chrbtici

S nostalgickým úškrnom a slzou v očku spomínaš na tie krásne časy. Na časy, keď si mohol na fesťáku týždeň chrápať na zemi, pokrivený ako paragraf a zavalený ďalšími desiatimi naliatymi kamarátmi, a ráno si sa zobudil čulý ako rybka. Teraz si na desať sekúnd nepodložíš krk vankúšom číslo sedem a ráno nevieš chodiť.

Prišiel čas investícií, o ktorých by si päť rokov dozadu nepovedal, že budú hodné tvojich peňazí. Poriadny matrac… pre Kristove rany, koľko tá vec akože stojí? Ergonomický vankúš – nevieš to pomaly ani správne vysloviť, no vieš, že bez neho tvoja chrbtica odmieta plniť svoju funkciu. Och a spomínali sme, že sa teraz po novom snažíš sedieť rovno?

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.