Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Máš problém večer zaspať? Lekár ti prezradí trik, ktorým skončí tvoje pozeranie do plafóna

Zatoč s nespavosťou za pár minút.


Určite to poznáš. Ráno sa zobudíš celý rozbitý, v práci sa ti nonstop zatvárajú oči, zívaš v pravidelnom intervale každé dve minúty a na nič iné ako na posteľ ani nemyslíš. Ledva sa doplazíš do postele a… a nič. Zrazu máš oči roztvorené dokorán, energie toľko, že by si poľahky odbehol maratón, a spánok skrátka neprichádza.

Pokiaľ sa podobný scenár u teba opakuje pravidelne, nepochybne si už čo-to vyskúšal. Teplé mlieko s medom, levanduľový olej na vankúši či melatonín – pokiaľ nič z toho nezaberá, možno je načase otestovať trik doktora Jasona Singha, o ktorý sa so svojimi sledovateľmi podelil na TikToku. Video nazbieralo tisíce pozretí.

Zaspi do niekoľkých minút

„Keď ležíš v posteli, zavri oči a päťkrát sa zhlboka nadýchni,“ radí lekár, ktorý na sociálnej sieti vystupuje ako @drjaysonisfresh. „Zakaždým, keď sa cez nos nadýchneš, napni všetky svaly v tele vrátane tých brušných a predstav si, že tvoj dych putuje cez chrbticu až hore do čela. Zadrž dych aj celé toto napnutie na tak dlho, na ako zvládneš, a potom sa sprudka uvoľni“ hovorí.

Doktor Singh vysvetľuje, že touto metódou prostredníctvom diafragmatického dýchania aktivuješ parasympatický nervový systém, ktorý napomáha zaspávaniu. Údajne funguje pre kopec jeho pacientov.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.