Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Čo nám môžu povedať chuťové preferencie o našej povahe? Podľa vedcov pomerne dosť. Odborníci v novej štúdii uviedli, že chuťovky ako čipsy, praclíky, tortilly či zmrzlina sa spájajú s určitými povahovými a osobnostnými rysmi. Tie sa odvíjajú od toho, čo daný človek preferuje.

Tortillové čipsy

Nedáš dopustiť na chutné a chrumkavé tortilly? V tom prípade si pravdepodobne veľký perfekcionista. Vedci zistili, že tortilly uprednostňujú najmä ľudia, ktorí majú tendenciu svoje kroky dôkladne plánovať, dokážu sa ovládať a majú vysokú sebadisciplínu. Zároveň im leží na srdci aj blaho ostatných ľudí, takže sa môžu angažovať v rôznych humanitárnych projektoch či charitách.

Shutterstock

Krekry

Pokiaľ zo všetkého najviac miluješ krekry, zrejme si veľmi jemná a citlivá duša. Ľudia, pre ktorých sú krekry najobľúbenejším snackom, sú vo všeobecnosti empatickejší, premýšľaví a všestranní. Sú tiež vysoko kreatívni, takže nie je prekvapením, keď sa venujú nejakej tvorivej činnosti (písanie, výtvarné umenie či sochárstvo).

Shutterstock

Čipsy

Kto by nemiloval čipsy? Ľudí, ktorí ich neznášajú, asi veľa nebude. Pokiaľ však čipsy preferuješ nad inými pochúťkami, môže to značiť, že si človek, ktorý je odhodlaný dosiahnuť úspech. Nerobí ti problém konkurencia, ba naopak. Práve ona ťa ešte vyburcuje k lepším výkonom. Túžiš byť najlepší a máš veľké ambície. Zároveň sa však u teba môže objavovať aj istý sklon k netrpezlivosti.

Shutterstock

Kyslé cukríky

Kyslé rybičky, kyslé červíky či iné kyslé cukríky tiež patria k vyhľadávaným snackom. Ak sú aj tvojím favoritom, môže to značiť, že pociťuješ určitú frustráciu so svojím životom. Možno sa tiež cítiš vyčerpaný. Zároveň si ale pokojný a rozhodnutý nájsť v živote rovnováhu.

Shutterstock

Syrové chrumky

Syrové guličky či chrumky majú tendenciu milovať ľudia so silným morálnym vedomím. Sú to ľudia, ktorí sú veľmi etickí, zaujímajú sa o spravodlivosť a svoje kroky dôkladne zvažujú. Majú vypestovaný vlastný systém hodnôt, ktoré si dokážu obhájiť a pevne sa ich držia.

Shutterstock

Praclíky

Praclíky milujú všetky kreatívne duše. Väčšinou po nich siahajú ľudia, ktorí sú veľmi energickí, plní nápadov a majú radi spoločnosť druhých ľudí. Dá sa povedať, že patria medzi extrovertov. Radi sa socializujú, majú veľa priateľov a v kolektíve sú obľúbení pre svoj zmysel pre humor a ochotu. Zároveň majú tendenciu k spontánnym činom. Nevýhodou môže byť, že občas rýchlejšie konajú než myslia.

Shutterstock

Zmrzlina

Aj v prípade zmrzliny sa naskytá otázka: „Kto by ju už len nemal rád?“ Uvedomujú si to aj psychológovia, takže sa zamerali na zistenie, či nám môže niečo o osobnosti človeka povedať jej príchuť. A zdá sa, že áno. Ľudia, ktorí sú skôr utiahnutí, premýšľavejší a introvertnejší, majú tendenciu vychutnať si jahodovú zmrzku.

Vanilková je zase spájaná s otvorenými a úprimnými ľuďmi, ktorí sú impulzívni a ochotní riskovať. Čokoládová je preferovaná ľuďmi, ktorí sú trochu naivní, ale veľmi charizmatickí a šarmantní. Kávová zmrzlina zase odkazuje na entuziazmus, spontánnosť a radosť zo života.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje