Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Máš so súrodencami skvelé vzťahy alebo sa neznášate? Umelá inteligencia radí, ako ich zlepšiť

Ak nie si jedináčik, táto téma sa týka aj teba.


Vzťahy medzi súrodencami sú zvyčajne najdlhšie a najtrvalejšie. Brat či sestra sú ľudia, ktorí s nami boli od detstva a ktorí nás poznajú ako nikto iný. Napriek tomu môže byť vzťah so súrodencami niekedy problematický a vyžaduje si určité kroky, ktorými ho môžeš zlepšiť. Tu je niekoľko tipov, ktoré ti radí umelá inteligencia.

Komunikuj otvorene

Vzťahy sú založené na komunikácii a platí to aj v prípade súrodencov. Ak sa s nimi rozprávaš veľmi málo alebo komunikuješ len o povrchných témach, môže sa stať, že sa postupne vzájomne vzdialite. Skúste sa rozprávať o svojich záujmoch, problémoch a pocitoch. Ak budete komunikovať otvorene, môže to pomôcť posilniť vaše vzťahy.

Upratujte si po sebe

Vzťah so súrodencami môže byť napätý aj kvôli praktickým veciam, ako je upratovanie a celkovo domáce práce. Ak si bordelár a nechávaš po sebe chaos, pre tvojich súrodencov to môže byť frustrujúce a viesť k sporom a nezhodám. Snaž sa byť zodpovedný a rovnakú vlastnosť podnecuj aj u ostatných.

Rešpektuj hranice

Každý má svoje hranice, a to platí aj pre tvojich súrodencov. Ak sa snažíš byť s nimi príliš veľa, môže ich to obťažovať. Snaž sa rozumieť ich potrebám a rešpektuj ich hranice. Zaujímaj sa o to, čo robia, no ak ťa vyslovene pri niektorej aktivite nechcú, netlač sa tam nasilu. Všetko má prirodzený spád.

Určite si prečítaj:

Má o teba záujem? Výhovorky, ktoré značia, že ťa má úplne na háku

Buď priateľský a nerieš staré spory

Nie je nič lepšie, ako keď cítiš podporu od svojej rodiny. Čo dáš, to sa ti vráti. Avšak, ak máš so svojimi súrodencami nezhody z minulosti, snaž sa ich s nimi buď vyriešiť, alebo ich hoď za hlavu. Ak si niekoho urazil, pokús sa ospravedlniť. Niekedy stačí prekročiť vlastné ego a spraviť prvý krok, aj keď vieš, že si mal pravdu.

brat, sestra, chlapec, dievča, súrodenci

Spoločné aktivity

Jedným z najlepších spôsobov, ako si zlepšiť vzťah so súrodencami, je stráviť spoločne nejaký čas. Skúste si naplánovať spoločný výlet alebo aktivitu, ktorá vás spojí. Môže to byť niečo jednoduché, napríklad varenie spoločného obeda, alebo niečo náročnejšie, ako napríklad túra na neďaleký kopec.

Dávaj si pozor na to, čo hovoríš

Ak sa so súrodencami snažíte zlepšiť si vzťah, je dôležité, aby ste sa snažili byť pozitívni a nič si navzájom nevyčítali. Keď sa vyskytnú spory alebo nezhody, skúste ich namiesto obviňovania alebo kritizovania riešiť racionálne.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje