Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Máš tendenciu podviesť svojho partnera? Tieto vzorce správania vedú k nevere

Možno sa tento problém týka aj teba a ani o tom nevieš.


Nevera je zložitou a citlivou témou vo vzťahoch. Niektorí ľudia majú tendenciu k nevere z rôznych dôvodov, ktoré môžu byť spojené s ich osobnosťou, spôsobom, ako riešia konflikty, alebo s ich predstavami o vzťahoch.

Nikto si neželá, aby bol jeho vzťah postihnutý neverou. Avšak niekedy sa môže stať, že určité vzorce správania vytvárajú podmienky pre vznik nevery. Tu je pohľad na niektoré z týchto vzorcov.

1. Nedostatok komunikácie

Komunikácia je kľúčovým prvkom každého zdravého vzťahu. Ak sa však komunikácia medzi partnermi zanedbáva, môže to viesť k nedorozumeniam, frustrácii a pokušeniu hľadať pozornosť alebo intimitu inde. Je dôležité venovať čas a úsilie zlepšeniu komunikácie vo vzťahu a nájsť spôsoby, ako otvorene hovoriť o svojich pocitoch a potrebách.

2. Nedostatok spoločných aktivít

Spoločné aktivity a zdieľanie spoločného času s partnerom sú dôležité pre udržanie pripútania vo vzťahu. Ak sa však partneri prestanú venovať spoločným záujmom a aktivitám, môže to viesť k pocitu osamelosti a izolácie, čo môže vytvárať podmienky pre neveru.

Mohlo by ťa zaujímať:

Niektoré povolania sú náchylnejšie k nevere ako ostatné. Je to týchto 8, zopár z nich ťa (asi) prekvapí

3. Nedostatok intímnej spojitosti

Intimita vo vzťahu neznamená len fyzické prepojenie, ale aj emocionálne pripútanie. Ak sa emocionálna spojitosť medzi partnermi oslabí, môže to viesť k hľadaniu intímnych spojení mimo vzťahu.

4. Nedostatok záujmu o potreby partnera

Ak jeden z partnerov zanedbáva potreby a túžby druhého partnera, môže to viesť k pocitu zanedbania a neuspokojenia. Tento pocit môže viesť k hľadaniu pozornosti a uznania inde.

5. Nedostatok rešpektu a dôvery

Rešpekt a dôvera sú základom zdravého vzťahu. Ak sa však tieto hodnoty zanedbávajú, môže to viesť k pocitu neúcty a nedostatku dôvery medzi partnermi. Nedostatok dôvery môže viesť k pokušeniu skúmať iné možnosti mimo vzťahu. Je dôležité budovať a udržiavať dôveru a rešpekt vo vzťahu a vyhnúť sa situáciám, ktoré by mohli ohroziť tieto hodnoty.

Máš tendenciu podviesť svojho partnera? Tieto vzorce správania vedú k nevere
Shutterstock

Záver

Jedným z efektívnych spôsobov riešenia sklonov k nevere a jej predchádzania je hľadanie vlastných odpovedí na otázky týkajúce sa fungovaniu vzťahu.

  • Ako často premýšľaš o nevere?
  • Ako reaguješ na príťažlivých ľudí mimo tvojho vzťahu?
  • Ako riešiš konflikty vo svojom vzťahu?
  • Aké sú tvoje hodnoty a presvedčenia o vernosti vo vzťahu?
  • Ako sa cítiš počas prechádzok a intímnych chvíľ mimo tvojho vzťahu?
  • Ako komunikuješ so svojím partnerom o svojich pocitoch a potrebách?

Ak odpovede na otázky nie sú práve najprospešnejšie pre tvoj súčasný vzťah, zamysli sa nad tým, ako môžeš zlepšiť komunikáciu so svojím partnerom a vyrovnať sa so svojimi pocitmi a potrebami. Identifikácia a pomenovanie vzorcov správania, ktoré môžu viesť k nevere, je prvým krokom k ich predchádzaniu.


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.