Máš vo svojej izbe neustály bordel a chaos? Podľa vedcov to prezrádza mnohé o tvojej osobnosti

Niektorí neporiadok nemôžu vystáť, iným až tak neprekáža. A práve tých poteší vedecký výskum.

Zdroj: Ousa Chea & Robert Bye / Unsplash

Si nenapraviteľný bordelár, izbu máš zahádzanú oblečením, dvojdňovými ponožkami, rozčítanými knihami, poznámkami či inými vecami? Možno to ľudí z tvojho okolia privádza do zúrivosti, ale podľa štúdie z roku 2013 to možno tiež niečo hovorí o tvojej osobnosti.

Tú publikovali psychológovia Joseph P. Redden, Ryan Rahinel a Kathleen D. Vohs a zamerali sa v nej na to, či poriadok okolo nás niečo hovorí o našom zdraví, kreativite, osobnosti či celkovej životnej spokojnosti. Výsledky ich bádania sú viac ako zaujímavé. Podľa odborníkov totiž ľudia, ktorí sú bordelári, sú tiež viac inovatívni, kreatívni a otvorení novým nápadom.

Coffee Bachelor GIF - Find & Share on GIPHY

Pravdaže, na opačnej strane spektra zase existujú ľudia, ktorí bordel neznesú a sú až obsedantne posadnutí upratovaním. Bolo síce dokázané, že upratovanie má rozhodne pozitívny vplyv na ľudské zdravie, avšak ani život uprostred rozhádzaných skrípt či kníh nie je na zahodenie.

Ľudia, ktorí majú sklon k bordelárstvu, sa totiž vo svojom (na prvý pohľad chaotickom) prostredí veľmi dobre orientujú. Každá vec, ktorú by mohli potrebovať, je nablízku a aj pokiaľ majú svoj pracovný stôl plný papierov, zväčša veľmi dobre vedia, čo majú kde hľadať.

Happy 2 Broke Girls GIF by CBS - Find & Share on GIPHY

Narozdiel od ľudí, ktorí musia mať neustále svoje okolie čisté a upratané, sú bordelári viac pripravení na neočakávané udalosti, ktoré ich následne tak nerozhodia. Ľudia posadnutí čistotou sa totiž snažia mať vo svojich životoch všetko pod kontrolou, avšak to nie je možné. Preto im nečakané narušenie ich budovaného poriadku môže spôsobiť osobnú nepohodu.

Pokiaľ teda tiež patríš k ľuďom, ktorí vo svojej izbe majú hotovú pohromu, tak žiadny strach. Teraz už máš priamo od expertov potvrdené, že ide o prospešnú vec.

Zdroj: journals.sagepub.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy chalanov, ktorých stretneš na sociálnych sieťach a zoznamkách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME