Máš zlý deň? V tomto meste si môžeš vybiť svoju zlosť priamo na ulici

Ideálne na každé pracovisko na Slovensku!

Zdroj: Sarah Cervantes, Unsplash

Každý z nás už mal deň, počas ktorého by najradšej niečo rozbil, rozmlátil alebo si inak vybil svoju frustráciu. Niekto to vyrieši tak, že si ide zabehať, prípadne zacvičiť, iní si svoju zlosť vybijú pri počítačovej hre. Každý máme svoj spôsob, ako sa zbaviť frustrácie. V New Yorku sa podobne frustrovaným ľuďom podarilo pomôcť jedinou vecou rovno na ulici.

V newyorských uliciach sa na stĺpoch objavili žlté boxovacie vaky s nakreslenou päsťou a nápisom „public punching bag“, teda verejné boxovacie vrece. Na vreci je v zátvorke uvedené, že ho máš používať iba na vlastné riziko a tiež, že je to „zdravé miesto pre frustráciu“.

Ľudia si tak môžu po ceste z práce alebo zo školy, prípadne zo zlého rande, vybiť svoju zlosť priamo v uliciach. Namiesto toho, aby si niekomu ublížil (verbálne alebo fyzicky), si svoju frustráciu vybiješ takto.

Prečo sa vrecia objavili v uliciach?

Vrecia do ulíc umiestnilo mladé dizajnérske štúdio s názvom donttakethisthewrongway počas konania NYCxDESIGN. Cieľom tohto podujatia je zoznámenie rôznych druhov dizajnu s ľuďmi rôznych vekových kategórií a záujmových skupín. Mnohí ľudia, prechádzajúci okolo tohto boxovacieho vreca, ho využili, zatiaľčo deti, ktoré pravdepodobne ešte nevedia čítať, sa doň hádzali.

„Koncept skúma dizajnový prvok, ktorý sme chceli vytvoriť pre verejný priestor a zároveň pomôcť ľuďom s ich frustráciou. Umiestnili sme preto do ulíc toto boxovacie vrece, ktoré má ľuďom pomôcť zdravo vypustiť paru. Je to lepší spôsob, akým ľudia riešia svoju frustráciu vo verejnom priestore,‘‘ píšu na svojom webe.

Možno by sa aj u nás objavovalo menej konfliktov a rozbitých vecí v uliciach, ak by sme mali na stĺpoch umiestnené takéto vrecia. Čo si myslíš ty?

Zdroj: donttakethisthewrongway.com, designboom.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 hereckých dvojíc, ktoré sa nenávidia a odmietli spolu natáčať


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME