Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Každý z nás už mal deň, počas ktorého by najradšej niečo rozbil, rozmlátil alebo si inak vybil svoju frustráciu. Niekto to vyrieši tak, že si ide zabehať, prípadne zacvičiť, iní si svoju zlosť vybijú pri počítačovej hre. Každý máme svoj spôsob, ako sa zbaviť frustrácie. V New Yorku sa podobne frustrovaným ľuďom podarilo pomôcť jedinou vecou rovno na ulici.

V newyorských uliciach sa na stĺpoch objavili žlté boxovacie vaky s nakreslenou päsťou a nápisom „public punching bag“, teda verejné boxovacie vrece. Na vreci je v zátvorke uvedené, že ho máš používať iba na vlastné riziko a tiež, že je to „zdravé miesto pre frustráciu“.

Ľudia si tak môžu po ceste z práce alebo zo školy, prípadne zo zlého rande, vybiť svoju zlosť priamo v uliciach. Namiesto toho, aby si niekomu ublížil (verbálne alebo fyzicky), si svoju frustráciu vybiješ takto.

Prečo sa vrecia objavili v uliciach?

Vrecia do ulíc umiestnilo mladé dizajnérske štúdio s názvom donttakethisthewrongway počas konania NYCxDESIGN. Cieľom tohto podujatia je zoznámenie rôznych druhov dizajnu s ľuďmi rôznych vekových kategórií a záujmových skupín. Mnohí ľudia, prechádzajúci okolo tohto boxovacieho vreca, ho využili, zatiaľčo deti, ktoré pravdepodobne ešte nevedia čítať, sa doň hádzali.

„Koncept skúma dizajnový prvok, ktorý sme chceli vytvoriť pre verejný priestor a zároveň pomôcť ľuďom s ich frustráciou. Umiestnili sme preto do ulíc toto boxovacie vrece, ktoré má ľuďom pomôcť zdravo vypustiť paru. Je to lepší spôsob, akým ľudia riešia svoju frustráciu vo verejnom priestore,‘‘ píšu na svojom webe.

Možno by sa aj u nás objavovalo menej konfliktov a rozbitých vecí v uliciach, ak by sme mali na stĺpoch umiestnené takéto vrecia. Čo si myslíš ty?

Zdroj: donttakethisthewrongway.com, designboom.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť