Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Začiatky bývajú často náročné. Svoje o tom vedia aj svetoznámi herci a herečky. Ešte predtým, než sa im podarilo v Hollywoode presadiť, väčšina z nich musela makať v najrôznejších dočasných zamestnaniach. Jeden článok s touto tematikou sme ti už na EMEFKA priniesli, v tomto sa teda pozrieme na ďalšiu desiatku celebrít a ich prvé zamestnania.

1. Jon Hamm – rekvizitár v erotických filmoch

Obľúbený herec Jon Hamm sa blysol napríklad v oceňovanom seriáli Mad Men, ale vidieť sme ho mohli aj vo filmoch Baby Driver, Zlé časy v El Royale či Marjorie Prime. V mladosti študoval na univerzite v Texase a zlákalo ho herectvo.

Pôvodne ho ale považoval skôr za koníček a snažil sa získať finančne stabilnejšie zamestnanie. Medzi jeho prvé džoby patrila aj práca rekvizitára pri nakrúcaní soft-core erotických filmov. Hamm sa zveril, že túto prácu nenávidel.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-feb-23-jon-hamm-1328483624)

2. Eva Mendes – predavačka hotdogov

Pôvabná Eva Mendes na seba upozornila v tituloch, ako Training Day, Ghost Rider či Vtedy v Mexiku. V roku 2014 ohlásila hereckú prestávku, ktorá trvá dodnes. V minulosti Eva istú dobu študovala aj na univerzite, ale napokon štúdium zanechala, aby sa mohla venovať herectvu.

Kým sa snažila presadiť v Hollywoode, vystriedala niekoľko dočasných zamestnaní. V jednom z nich napríklad predávala hotdogy. Pracovala aj v pizzerii.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-mar-18-eva-mendes-182502674)

3. Nicole Kidman – masérka

Nicole Kidman iste netreba zvlášť predstavovať. Nadaná herečka sa objavila v mnohých skvelých filmoch, za všetky môžeme spomenúť snímky Dogville, Tí druhí či Hodiny. Je držiteľkou Oscara, dvoch cien Emmy a štyroch Zlatých glóbusov.

Aj napriek tomu, že sa považuje za hanblivú osobu, Nicole sa už od malička venovala herectvu. Ešte predtým než prerazila, sa venovala práci masérky. Bolo to v dobe, keď jej matke diagnostikovali rakovinu prsníka a ona jej chcela viac pomáhať.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/berlin-germany-february-06-nicole-kidman-250475896)

4. Harrison Ford – tesár

Harrison Ford sa zapísal do filmovej histórie ako legendárny Indiana Jones či Han Solo z kultovej série Star Wars. Na vysokej škole študoval filozofiu, ale krátko nato prepadol herectvu. Spočiatku sa mu ale nedarilo preraziť, takže pracoval ako tesár.

Tomuto remeslu sa podľa vlastných slov priučil sám a ukázal preň vcelku pozoruhodný talent. V roku 1977 ho však George Lucas obsadil do prvej (resp. štvrtej) epizódy Star Wars a Fordova hviezda odvtedy len stúpala.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-dec-16-harrison-ford-1602545875)

5. Jim Carrey – školník

Jima Carreyho poznáme ako nadaného komika, ktorý nás rozosmieval v komédiách, ako Maska, Ace Ventura: Zvierací detektív či Blbý a blbší. Jeho detstvo nebolo ideálne a s rodinou často trpel finančnými problémami.

Hoci miloval herectvo a už od detstva preň ukazoval veľký talent, finančná núdza ho prinútila, aby opustil strednú školu a začal pracovať. Jedným z jeho prvých zamestnaní bola práca školníka. Pracoval aj v továrni a istý čas dokonca žil ako bezdomovec.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/venice-italy-september-05-jim-carrey-729119485)

6. Kate Winslet – pracovníčka v lahôdkárstve

Oscarová herečka Kate Winslet nás uchvátila vo filmoch Titanic, Večný svit nepoškvrnenej mysle či Núdzový východ. Jej detstvo však bolo poznačené finančnými problémami a Kate sa tak musela už od mladého veku poriadne obracať. Aby prispela do rodinného rozpočtu, pracovala aj v lahôdkárstve, kde predávala sendviče.

Pochádza z hereckej rodiny, takže nie je prekvapením, že aj ona sa napokon vydala touto cestou.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/kate-winslet-arriving-titanic-3d-premiere-99756653)

7. Michelle Pfeiffer – pokladníčka

Michelle Pfeiffer má na konte množstvo ocenení, vrátane Zlatého glóbusu a trochu nominácií na Oscara. Zahrala si vo filmoch Čarodejnice z Eastwicku, Nebezpečné známosti, Batman sa vracia a mnohých iných. Po skončení vysokej školy pracovala za pokladňou v supermarkete a neskôr pokračovala v štúdiu na vysokej škole.

Absolvovala aj kurz pre pozíciu súdnej zapisovateľky, ale napokon sa rozhodla pre herectvo.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/michelle-pfeiffer-los-angeles-premiere-antman-1140112667)

8. Adrien Brody – kúzelník

Talentovaný Adrien Brody získal Oscara za svoj výkon vo vojnovej dráme Pianista, ale okrem toho sa objavil v mnohých ďalších filmoch. Sú medzi nimi jednak nezávisláky (Darjeeling s ručeným obmedzením), ale aj úspešné kinohity (King Kong).

Už ako dieťa prejavoval nadanie pre herectvo a svojich spolužiakov bavil kúzelníckymi predstaveniami. Jeho umelecké meno bolo „Amazing Adrien“.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cap-dantibes-france-may-17-adrien-1126864178)

9. Bradley Cooper – vrátnik

Herec a režisér Bradley Cooper sa objavil v mnohých komédiách (Vo štvorici po opici, Terapia láskou), ale aj v drámach (Zrodila sa hviezda). Ako dieťa ho bavil basketbal, ale aj varenie. Jeho najväčšou láskou však bolo herectvo. Chvíľu pracoval ako redaktor v bulvárnom magazíne Philadelphia Daily News, neskôr strávil dlhší čas ako vrátnik v hoteli Morgans.

Popri tom sa snažil presadiť ako herec, čo sa mu napokon aj podarilo.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/venice-italy-august-31-bradley-cooper-1196414812)

10. Lady Gaga – čašníčka

Lady Gaga nie je len talentovaná a úspešná speváčka, ale aj mimoriadne nadaná herečka. Svedčia o tom jej výkony v seriáli American Horror Story (za ktorý si odniesla Zlatý glóbus) a v dráme Zrodila sa hviezda (za svoj výkon si odniesla nomináciu na Oscara aj Zlatý glóbus).

Jej nadanie pre hudbu sa prejavilo už v detstve, keďže jej matka ju viedla k tomu, aby pravidelne hrávala na klavíri. Hudbu študovala aj na vysokej škole. Popri tom si privyrábala napríklad aj ako servírka v reštauráciách.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/venice-italy-august-31-lady-gaga-1196414662)

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.