Máte doma psa, mačku alebo Moflina? Huňatý robot je ideálny spoločník pre tých, čo si živé zviera nemôžu dovoliť

Je nenáročný na starostlivosť a vytvára si vlastnú osobnosť.


Japonská firma Casio je známa predovšetkým vďaka digitálnym hodinkám a elektronickým klávesovým nástrojom. Nedávno predstavila produkt, ktorý by mal pomôcť všetkým tým, čo by chceli domáce zviera, avšak z nejakého dôvodu si ho nemôžu dovoliť. Moflin je spoločník využívajúci umelú inteligenciu.

Huňaté zvieratko

Moflin na prvý pohľad môže pripomínať huňatého škrečka či morča. Na rozdiel od nich však nemá žiadne končatiny, uši či ústa. Na chlpatom tele sú viditeľné akurát len čierne bodky, ktoré slúžia ako kamera/oko. Nepotrebuje jesť ani kakať.

Chlpaté mechanické čudo zvané Moflin má byť ideálnym spoločníkom pre ľudí, ktorí si z nejakého dôvodu nemôžu dovoliť domáce zvieratko.
Profimedia

Integrácia umelej inteligencie je jedným z prvkov, ktorý má Moflina odlíšiť od robotických spoločníkov z minulosti. Moflin sa dokáže učiť z interakcií s okolím a sformovať si jedinečnú osobnosť. Taktiež je schopný rozpoznávať tváre. K cudzím ľuďom sa správa inak ako k majiteľovi či k osobám, ktoré už pozná. Huňatý spoločník vyjadruje svoje emócie prostredníctvom rozličných zvukov a pohybov.

Chlpaté mechanické čudo zvané Moflin má byť ideálnym spoločníkom pre ľudí, ktorí si z nejakého dôvodu nemôžu dovoliť domáce zvieratko.
Profimedia

Moflin ma stanovenú cenu 59 400 jenov, čo je v prepočte asi 369 €. Každý majiteľ dostane aj malú plastovú „vaničku“, ktorá slúži ako miesto, kde sa Moflin ukladá na spánok a zároveň sa nabíja. Umelé zvieratko sa spravuje prostredníctvom aplikácie, v ktorej mu pri prvom spustení treba uviesť meno. Moflin má vraj životný cyklus, prinášajúci zmeny do jeho správania – dospieva po 50 dňoch.

Náročný vývoj

Moflin bol verejnosti predstavený už pred niekoľkými rokmi, na trh sa však dostáva veľmi pomaly. Prvé kusy dostali ľudia, ktorí prispeli na crowdfundingovú kampaň. Casio uvádza, že celý proces výroby sa spomalil z toho dôvodu, že momentálne je náročné zabezpečiť spoľahlivé dodávky niektorých elektronických súčiastok.

Chlpaté mechanické čudo zvané Moflin má byť ideálnym spoločníkom pre ľudí, ktorí si z nejakého dôvodu nemôžu dovoliť domáce zvieratko.
Profimedia

Primárnou cieľovkou pre Moflinov sú ženy vo veku 30 – 40 rokov. Dáta z objednávok však ukazujú, že záujem o produkt majú aj muži. O Moflinoch sa hovorí ako o niečom, čo môže zohrať dôležitú funkciu v seniorských domovoch. Robotický spoločník môže výrazne zlepšiť mentálne zdravie ľudí, ktorí v pokročilom veku nemajú dostatok medziľudského kontaktu.

Určite si prečítaj:

WhatsApp hlási znepokojivé správy. V obľúbenej aplikácii sa objaví novinka, ktorá mnohých nepoteší


Tagy:

Peter Strhan
Venujem sa predovšetkým témam ako internetová kultúra, súčasné trendy a memes. Blízko mám aj k hudbe, vede a histórii.
Najčítanejšie
Podobné