Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Matka pomenovala svojho syna Lucifer. Prichádzajú jej kvôli tomu nenávistné správy aj vyhrážky smrťou

Za výberom mena pre svojho potomka si však stojí.


27-ročná Josie King z britského Devonu sa rozhodla dať svojmu synčekovi naozaj netradičné meno. Ako píše portál Devon Live, pomenovala ho Lucifer. Netradičné meno vysvetľovala aj v televíznej relácii Jeremyho Vinea.

Vyslúžila si za to mnoho útokov, nadávok a dokonca aj vyhrážok smrťou. Josie si ale za výberom mena pre svojho potomka stojí. Ako povedala, bolo jej jasné, že to meno sa mnohým nebude páčiť.

Uviedla ale, že ho synovi nedala z náboženských dôvodov či preto, lebo by uctievala Satana. „Nie som nábožensky založená, takže to meno neznamená diabla, ako si niektorí myslia,“ povedala.

Profimedia

Dodala tiež, že za výberom mena nebola žiadna konkrétna inšpirácia, proste jej „jedného dňa napadlo“ a páčilo sa jej. Josie priznala, že bežné mená nemá príliš v láske. O tom svedčí aj meno jej 6-ročnej dcérky, ktorá sa volá Talayla-May Barbara Elaine Kayleigh Kelsey Jade.

Mamička pôvodne počítala s možnosťou, že sa jej opäť narodí dievčatko. Ak by sa tak stalo, mala pripravené meno Narnia (podľa známej fantasy série od spisovateľa C. S. Lewisa).

Profimedia

Rozhodnutie neľutuje

„Mená podľa môjho výberu sa mi páčia, hoci možno iným ľuďom nie,“ povedala mladá mamička.Odvtedy, čo som sa objavila v relácii Jeremyho Vinea, dostávam veľa nenávistných správ, ale to môj názor nezmenilo. Neľutujem, že som syna pomenovala práve takto.“

Dostala ale aj mnoho vyjadrení podpory. Podotkla, že ľudia majú právo na názor a že väčšinou jej kritické správy píšu ľudia zo staršej generácie. Lucifer je zložený z latinských slov lux a ferre a v preklade znamená svetlonos či nositeľ svetla. V starom Ríme a Grécku sa ním označovala planéta Venuša. Po nástupe kresťanstva sa však z Lucifera stalo označenie pre diabla či Satana.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť