Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Minulý týždeň písali tisíce mladých ľudí z celého Slovenska maturitné testy. Pre väčšinu z nich to bola náročná skúška, spojená s prebdenými nocami a náporom stresu. Nie však pre Jara. Maturant Jaro Stupák si maturitu len tak pre srandu spravil náročnejšou a do školy sa vybral na bicykli.

Na prvé počutie to nie je nič zvláštne – veď mnoho študentov používa rovnaký spôsob prepravy. Jaro ale býva v Poprade a študuje v Košiciach na Súkromnej strednej umeleckej škole filmovej.

Celková vzdialenosť – 115 kilometrov. Pred treťou hodinou ráno Jaro nahodil oblek, zaviazal kravatu, nasadil prilbu a vydal sa dlhú púť.

Svoju cestu zachytil v tomto podarenom videu

Za povšimnutie stojí fakt, že Jaro rozumne používa reflexné prvky a možno aj vďaka tomu ho nijaký kamión cestou nerozmliaždil. Najnáročnejšími úsekmi boli stúpania, ktoré maturanta dohnali na kraj jeho síl. Ako núdzová poistka slúžil spolužiak Maroš, ochotný kedykoľvek po svojho kamaráta prísť a zachrániť ho.

Po vyše piatich hodinách sa Jaro dostal do svojho cieľa bez meškania. A hneď sa pustil do ďalšieho boja v lavici. O Jarovom cyklistickom pláne vedelo len zopár zainteresovaných – rodičia medzi nimi neboli a o výstrelku svojho syna sa dozvedeli až z výsledného videa. Spočiatku boli v menšom šoku, nakoniec sa ale skvelo bavili. Chalan sa videom snažil dokázať, že maturita nemusí byť strašiak.

Podarilo sa Jarovi zmaturovať? Na odpoveď si budeme musieť ešte počkať. Na jednej strane tvrdí, že sa učil „0,0,00 minút a voľný čas venoval všetkému inému“, na strane druhej je to, nepochybne, šikovný chalan.

Okrem cyklistického výkonu je toho dôkazom toto fantastické video o jeseni na Slovensku. Jaro Stupák má ohľadom videí veľké ambície a pripravuje množstvo šialených kúskov, čiže sa ho určite oplatí sledovať.

Zdroj: youtube.com
Titulná fotka: Jaro Stupák


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.