Maturant Jaro si skúšku dospelosti spestril svojskou výzvou. Do školy išiel 115 km na bicykli!

Keď štandardnú maturu považuješ za príliš jednoduchú

Minulý týždeň písali tisíce mladých ľudí z celého Slovenska maturitné testy. Pre väčšinu z nich to bola náročná skúška, spojená s prebdenými nocami a náporom stresu. Nie však pre Jara. Maturant Jaro Stupák si maturitu len tak pre srandu spravil náročnejšou a do školy sa vybral na bicykli.

Na prvé počutie to nie je nič zvláštne – veď mnoho študentov používa rovnaký spôsob prepravy. Jaro ale býva v Poprade a študuje v Košiciach na Súkromnej strednej umeleckej škole filmovej.

Celková vzdialenosť – 115 kilometrov. Pred treťou hodinou ráno Jaro nahodil oblek, zaviazal kravatu, nasadil prilbu a vydal sa dlhú púť.

Svoju cestu zachytil v tomto podarenom videu

Za povšimnutie stojí fakt, že Jaro rozumne používa reflexné prvky a možno aj vďaka tomu ho nijaký kamión cestou nerozmliaždil. Najnáročnejšími úsekmi boli stúpania, ktoré maturanta dohnali na kraj jeho síl. Ako núdzová poistka slúžil spolužiak Maroš, ochotný kedykoľvek po svojho kamaráta prísť a zachrániť ho.

Po vyše piatich hodinách sa Jaro dostal do svojho cieľa bez meškania. A hneď sa pustil do ďalšieho boja v lavici. O Jarovom cyklistickom pláne vedelo len zopár zainteresovaných – rodičia medzi nimi neboli a o výstrelku svojho syna sa dozvedeli až z výsledného videa. Spočiatku boli v menšom šoku, nakoniec sa ale skvelo bavili. Chalan sa videom snažil dokázať, že maturita nemusí byť strašiak.

Podarilo sa Jarovi zmaturovať? Na odpoveď si budeme musieť ešte počkať. Na jednej strane tvrdí, že sa učil „0,0,00 minút a voľný čas venoval všetkému inému“, na strane druhej je to, nepochybne, šikovný chalan.

Okrem cyklistického výkonu je toho dôkazom toto fantastické video o jeseni na Slovensku. Jaro Stupák má ohľadom videí veľké ambície a pripravuje množstvo šialených kúskov, čiže sa ho určite oplatí sledovať.

Zdroj: youtube.com
Titulná fotka: Jaro Stupák

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 najúspešnejších filmov od Netflixu, ktoré nadchli divákov po celom svete

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME