Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Maturita 2024: Toto sú témy slohov z cudzích jazykov, ktoré píšu slovenskí maturanti

Vedel by si si poradiť?


V stredu slovenskí maturanti píšu externú časť maturitnej skúšky a slohovú prácu z cudzieho jazyka. Témy slohov z cudzích jazykov sú pridelené podľa úrovne, na ktorej študent skúšku píše, tému si teda maturant nevyberá sám.

Maturitné skúšky z cudzích jazykov sa na úrovni B1, B2 a C1 robia z angličtiny, ruštiny a nemčiny. Francúzština a španielčina sú dostupné na úrovni B1 a B2. Taliančina je dostupná len na úrovni B2.

Témy maturitných slohových prác z cudzích jazykov pre školský rok 2023/2024

Témou pre slohové práce na úrovniach B1 a B2 je Employment/Beruf/Профессия/Le travail, l’emploi/Empleo/L’occupazione. Maturanti teda majú písať o práci a zamestnaní. Presné zadanie sa odlišuje od úrovne maturity.

Na úrovni B1 má mať práca rozsah 160 – 180 slov a študenti v nej majú opísať pracovné príležitosti na Slovensku, svoje vlastné plány o tom, či by chceli pracovať na Slovensku, alebo v zahraničí. Opísať tiež majú to, ako by mala vyzerať ich práca snov.

Na úrovni B2 sa požaduje slohová práca v rozsahu 200 – 220 slov. Úlohou maturantov je zamyslieť sa nad otázkou „Kariéra alebo rodinný život?“ Ich cieľom je opísať, ako podľa nich vyzerá úspešný človek a vysvetliť, ako vplýva práca na rodinný život. Tiež sa majú podeliť sa o predstavu vlastnej kariéry v budúcnosti.

Témy maturitných slohových prác z cudzích jazykov pre školský rok 2023/2024

O 13:00 bola vyhlásená slohová téma pre anglický, nemecký a ruský jazyk na úrovni C1. Téma je Linguistic Diversity/Sprachenvielfalt/Языкoвое paзнообразие. Maturanti teda majú písať o jazykovej rozmanitosti a význame znalosti cudzích jazykov.

Zadanie na úrovni C1 uvádza, že študenti majú napísať prácu v rozsahu 260 – 320 slov, v ktorej reflektujú otázky spojené s významom cudzích jazykov v živote človeka, ich výučbou a používaním.

Súčasťou maturitnej skúšky je aj slohová práca napísaná vo zvolenom cudzom jazyku. Toto sú tohtoročné témy slohov z cudzích jazykov.
TASR

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.