Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

McDonald’s v Rusku zatvoril prevádzky. Špekulanti predávajú hamburgery cez internet za viac než 30 eur

S koncom známeho fast foodu mnohí vycítili obchodnú príležitosť.


V dôsledku vojny na Ukrajine, ktorú rozpútal ruský prezident Vladimir Putin, dopadli na Rusko tvrdé sankcie. Okrem toho z neho odišlo či sa chystá odísť aj niekoľko významných firiem či reťazcov.

Ako píše portál LADbible, jedným z nich je aj populárny fast food McDonald’s, ktorý zavrel brány viac než 800 svojich prevádzok. Keď bol tento krok oznámený, pred predajňami sa začali tvoriť obrovské rady, keďže ľudia si ešte chceli naposledy dopriať obľúbený burger.

Profimedia

Hamburgery za premrštené ceny

Mnohí zavetrili obchodnú príležitosť a rozhodli sa kúpené hamburgery predávať ďalej za výrazne vyššie ceny. Na stránke Avito, ktorá zhromažďuje rôzne inzeráty, sa napríklad jeden Big Mac predával za 32 eur. Stojí pritom za zmienku, že jeho bežná cena v Rusku je približne 135 rubľov, teda v prepočte necelé jedno euro.

Na stránke sa ale nepredávali len hamburgery, ale aj ďalšie pochúťky: McMuffiny, zemiakové placky (hash browns) či rôzne nápoje. Záujemcovia si mohli kúpiť aj tašku McDonald’s za 474 eur. Hoci nebolo špecifikované, čo obsahuje, inzerent sa kasal, že ide o „prvotriednu kvalitu“.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť