Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.5.2025
sk
Hermína
cz
Radoslav, Radoslava

McDonald’s započal ofenzívu. Otvorí u nás kopu nových pobočiek, KFC a zvyšok konkurencie plánuje odpoveď

Do bitky fastfoodov čoskoro vstúpi aj nový hráč.


Slovensko si zanedlho prejde veľkým fastfoodovým konfliktom. Ikonické značky rýchleho občerstvenia sa chystajú na boj. Ako informuje web Aktuality, spoločnosť McDonald’s oznámila otváranie siedmich nových prevádzok. A konkurencia musí reagovať. KFC nahadzuje do fritézy ďalšie kurčatá a mastný konflikt sa môže začať! To ale nie je všetko, do situácie sa zanedlho primieša aj ďalší svetový hráč.

Plány fastfoodového giganta McDonald’s sú už v plnom prúde. Do konca mája plánuje otvoriť dve nové pobočky. Jedna svoje brány otvorí v Trnave a druhá v Spišskej Novej Vsi. V Trnave to už bude tretia reštaurácia tejto značky, v Spišskej Novej Vsi úplne prvá.

„Tieto lokality sú súčasťou našej širšej expanzie, ktorá zahŕňa otvorenie ďalších nových reštaurácií po celom Slovensku v priebehu tohto roka,“ povedala pre web hovorkyňa spoločnosti Lucia Poláčeková. Na Slovensku teda dôjde k jednej z najväčších expanzií za posledné roky.

Ako na expanziu McDonald’s zareaguje KFC a Starbucks?

Do boja najprv vyráža ďalší gigant – KFC. Tento reťazec zameriavajúci sa ich ikonické vyprážané kurčatá prebýva hlavne vo veľkých nákupných centrách, čiže je logické, že svoju najnovšiu pobočku otvorí v bratislavskom Avion Shopping Parku. Ďalšou novinkou bude reštaurácia KFC v Prešove.

„Týmto krokom sieť posilňuje svoju pozíciu v krajských mestách, pričom naznačuje záujem aj o ďalšie lokality. Reťazec však stále nemá pobočky v krajských mestách Žilina a Trenčín. Naopak, v Banskej Bystrici a Trnave má po dve pobočky,“ píše web Aktuality.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako by vyzerali svetové značky, keby vznikli na Slovensku? Starbucks, McDonald’s či Pizza Hut v novom šate

Nemôžeme však zabudnúť ani na globálnu sieť kaviarní Starbucks, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2016. V jej ponuke nájdeš, samozrejme, kávu, ale aj dezerty, sendviče a iné občerstvenie. Práve teraz má u nás 14 kaviarní, no už od 6. mája sa k nim pridá ďalšia. Novú kaviareň značka otvorí v banskobystrickom nákupnom centre Europa Shopping Center.

Do súboja značiek sa popri tom nenápadne strčí aj nový hráč – chorvátska sieť rýchleho občerstvenia Koykan. Zákazníkom ponúkne jedlá s nižším obsahom tukov, cukrov a bez zbytočných umelých prísad. Tento trend naberá na sile, keďže čoraz viac ľudí hľadá vyváženejšie alternatívy aj pri rýchlom stravovaní. Presný termín otvorenia ešte nie je známy, no vie sa, že prvé dve prevádzky otvorí v Bratislave.

Shutterstock

Tagy:

Šimon Patkoš
Svoju písaciu púť som začal už na strednej škole, avšak do sveta textu som sa poriadne ponoril až na vysokej škole, kde som vyštudoval filmovú scenáristiku a dramaturgiu. Najviac sa vo svojich článkoch zameriavam na filmové témy, ale neohrdnem aj originálnymi historickými a ľudskými príbehmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.