Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Medzi Južnou Kóreou a Japonskom sa potopila nákladná loď

Najmenej 14 členov posádky bolo zachránených.


Lode pátrajúce vo vodách medzi Južnou Kóreou a Japonskom našli najmenej 14 z 22 členov posádky nákladnej lode, ktorá sa potopila v stredu nadránom. Najmenej dvaja zahynuli.

Podľa juhokórejských predstaviteľov sú deviati zo zachránených naďalej v bezvedomí, no nepotvrdili žiadne úmrtia. Japonské úrady informovali, že desiatich letecky previezli na ošetrenie do Nagasaki, no dvoch tam následne vyhlásili za mŕtvych.

V pátraní po zvyšných ôsmich nezvestných členoch posádky pokračujú plavidlá juhokórejskej i japonskej pobrežnej stráže v sprievode lietadla a dvoch komerčných nákladných lodí. Ich snahy však komplikuje silný vietor a vlny, oznámili juhokórejskí predstavitelia.

Nákladná loď Jin Tian, vážiaca 6 551 ton, sa potopila asi tri a pol hodiny po tom, ako v utorok okolo 23:15 miestneho času vyslala volanie o pomoc z japonskej výlučnej ekonomickej zóny. Plavidlo registrované v Hongkongu viezlo rezivo a potopilo sa asi 160 kilometrov juhozápadne od japonského Nagasaki a asi 150 kilometrov južne od juhokórejského ostrova Čedžu.

Profimedia

Podľa údajov, ktoré majú k dispozícii juhokórejské a japonské úrady, by malo 14 členov posádky pochádzať z Číny a osem z Mjanmarska.

Juhokórejskí predstavitelia nepotvrdili, či spomenutí deviati, ktorí sú podľa nich v bezvedomí majú šancu prežiť. Zvyšní piati podľa nich buď boli pri vedomí, keď ich zachránili alebo sa prebrali neskôr. Japonská pobrežná stráž informovala o záchrane najmenej 13 členov posádky s tým, že päť z nich, všetko čínskych občanov, je nažive.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť