Menej známe, ale poriadne mrazivé horory, ktoré prekonávajú svojich slávnejších konkurentov

Pozoruhodné žánrové kúsky sa dajú nájsť aj v nezávislých vodách. Tieto by ste rozhodne nemali minúť.

Hororovým filmom sa v súčasnej dobe mimoriadne darí. Okrem kvalitných mainstreamových kúskov, ako napríklad To či V zajatí démonov, tu máme aj ambiciózne artové diela typu Čarodejnica alebo Prekliate dedičstvo.

V tomto článku vás upozorníme na 10 hororov z nezávislých vôd, ktoré síce nie sú masovo známe, ale to nič nemení na tom, že vedia poriadne vydesiť!

The Invitation

Vynikajúci hororový thriller, ktorý vo vás vyvolá nefalšované mrazenie a napätie. Skupina priateľov sa po dlhšej dobe stretáva na príjemnom posedení. Niečo však evidentne nie je v poriadku a hostitelia sa správajú veľmi zvláštne. Hrozí tu naozaj nejaké nebezpečenstvo?

Creep

Mrazivý a mierne čierno-humorný horor rozpráva príbeh mladého Aarona, ktorý sa podujme zaznamenať na kameru jeden deň zo života istého Josefa. Čo malo byť jednoduchým spôsobom, ako prísť k peniazom, sa však veľmi rýchlo a zlovestne mení.

February

February (uvádzaný aj pod názvom The Blackcoat’s Daughter) zaujme skôr náročnejších hororových fanúšikov. Z dievčenskej kresťanskej školy odchádzajú študentky na prázdniny. Ostávajú na nej len dve dievčatá, pre ktoré si rodičia z neznámych príčin neprišli. Dievčatá sú nútené ostať v škole, ale zdá sa, že tam nie sú úplne samé.

Southbound

Poviedkový horor ponúka solídne odvedené hororové remeslo. Zaujme najmä spôsob, akým sa poviedky vzájomne jemne prepájajú a nenásilne prelievajú. Môžete sa tešiť na rôznych psychopatov či najrôznejšie nadprirodzené sily. Rozhodne stojí za skúšku.

The Conspiracy

Temný hororový thriller The Conspiracy rozpráva príbeh dvoch dokumentaristov. Tí natáčajú film o bláznivom konšpiračnom teoretikovi Terrancovi. Ten však jedného dňa bez stopy zmizne a dokumentaristi sa ho vydávajú hľadať.

Zisťujú pri tom, že na tých konšpiráciách možno predsa len niečo bolo. Snímka vyniká úžasnou úzkostnou a znepokojivou atmosférou, ktorá vás udrží v napätí až do konca.

Oculus

Súrodenci Kaylie a Tim si v sebe nesú veľkú traumu z brutálnej vraždy svojich rodičov. Z tej bol síce obvinený Tim, ale Kaylie je presvedčená, že za ňu môžu nadprirodzené sily, ukryté v starom zrkadle. Keď sa Tim konečne dostane z psychiatrického ústavu, Kaylie sa rozhodne temným silám postaviť.

Výborne zrežírovaný a herecky výborný horor, ktorý stavia hlavne na atmosfére a dômyselným pohrávaním sa s psychikou hlavných postáv.

Mandy

Psychedelický horor Mandy zaiste nesadne každému. Drevorubač Red a jeho manželka Mandy žijú pokojným životom v amerických lesoch. Do cesty sa im však pripletie šialená sekta, vedená psychopatickým Jeremiahom Sandom. Mandy je poriadne atmosférický, temný, vizuálne omračujúci a krvavý zážitok, ktorý z hlavy len tak nedostanete.

Zoznam smrti

Famózny horor Bena Wheatleyho kombinuje hneď niekoľko žánrov (okrem hororu je to napríklad kriminálny thriller či rodinná dráma) a rozpráva príbeh bývalého vojaka Jaya, ktorý pracuje ako nájomný vrah. Jeho kolega Gal ho presvedčí, aby sa pustil do novej úlohy, a síce eliminácie niekoľkých nepohodlných osôb. Postupne sa však obaja muži začnú prepadať do šialenstva a temnoty.

It Comes At Night

Nenápadný, ale o to zaujímavejší horor, opäť skôr pre milovníka nezávislejšie ladenej kinematografie. Post-apokalyptický thriller rozpráva o rodine, ktorá pred smrteľnou nákazou utiekla do lesov. Keď sa však na jej prahu objaví neznámy človek, žiadajúci o pomoc, ich prísna rutina sa začne meniť. Výborní herci, skvelý scenár a skvele budovaná atmosféra. To sú hlavné plusy tohto filmu.

The Den

Mladá študentka Elizabeth robí v rámci školského projektu výskum na sociálnej video-sieti The Den. Natrafí tam na rôzne typy ľudí, ale keď jej neznámy používateľ pošle video, zachytávajúce vraždu ženy, Elizabeth si začne uvedomovať, že sa dostala do hľadáčika veľmi nebezpečných ľudí.

The Den je kvalitne vyrozprávaný a patrične napínavý horor a v subžánri found footage rozhodne patrí k tým vydarenejším. Odporúčame.

Titulná fotka: Animal Kingdom

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovákov sme sa opýtali, čo najhoršie vyparatili ako deti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME