Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Mesto Nitra odstránilo 43 bilbordov, plánuje odstrániť ešte ďalších 40

Radnica sa chce vyrovnať s množstvom nepovolených reklamných stavieb, ktoré sú predovšetkým v mestských častiach Horné a Dolné Krškany.


Mesto Nitra pokračuje v odstraňovaní nepovolených reklamných stavieb na svojom území. V tomto roku sa podarilo odstrániť celkovo 43 nepovolených reklamných stavieb, najmä bilbordov, ale aj bigbordov a PVC plachiet, informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Zatiaľ posledný odstránil jeho vlastník na vlastné náklady počas minulého týždňa pri Brezovom háji na Chrenovskej ulici. Do októbra tohto roka plánuje samospráva odstrániť ďalších takmer 40 bilbordov. Deväť z nich odstránia na ceste I. triedy I/64 na pozemkoch Mestského kynologického klubu Nitra, 11 bilbordov zmizne v areáli kasární na Martinskom vrchu.

„V týchto prípadoch ide o oblasť ochranného pásma alebo urbánnej ekostabilizujúcej zelene, to znamená, že podľa územného plánu je absolútne neprípustné umiestnenie reklamných stavieb v týchto lokalitách,“ skonštatoval Holúbek. Následne sa chce radnica vyrovnať s množstvom nepovolených reklamných stavieb, ktoré sú predovšetkým v mestských častiach Horné a Dolné Krškany.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť