Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír

Mesto Trnava ponúka svojim obyvateľom sto stromov do ich záhrad zadarmo

Záujemcovia o strom majú len vykopať jamu, dovoz a výsadbu stromu zabezpečí mestský úrad.


Mesto Trnava ponúka vlastníkom záhrad a iných vhodných pozemkov zadarmo stromy na jesennú výsadbu. Prvých sto záujemcov si môže vybrať z ponuky 11 druhov okrasných alebo ovocných stromov rôznych veľkostí. Ide o druhý ročník aktivity nazvanej Strom do domu, ktorej cieľom je zvýšiť počet stromov v meste. Pred rokom získalo stromy na svoje pozemky 90 Trnavčanov, najväčší záujem mali o slivku myrobalán, javor amurský a muchovník Lamarckov.

Úlohou žiadateľov o strom je podľa informácií radnice pripraviť na svojom pozemku jamu. Dovoz stromu, jeho výsadbu a ukotvenie zabezpečí mestský úrad. Noví majitelia stromov dostanú stručný návod, ako sa o ne majú ďalej starať. Ich najdôležitejšou úlohou bude polievanie, odbornú starostlivosť v prípade potreby zabezpečí prostredníctvom dodávateľských firiem samospráva.

Shutterstock

Mesto Trnava môže podľa vysvetlenia radnice sadiť stromy len na svojich pozemkoch, ale aj v tomto prípade sú možnosti často limitované napríklad podzemnými inžinierskymi sieťami, dopravnou situáciou alebo šírkou uličného profilu. Trnava má v tohtoročnom rozpočte na nákup a výsadbu stromov vyčlenených 174-tisíc eur.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.