Mestská polícia Brno láka budúcich zamestnancov videom v štýle retro hier

Boj s divou kozou alebo naháňanie zlodejov. Aj to sú strasti, s ktorými sa potýkajú mestskí policajti v Brne.

Náborová kampaň do Mestskej polície môže znieť celkom nudne, no policajti z Brna sa so svojím nápadom vyšvihli. Budúcich kolegov lákajú perfektným náborovým videom, ktoré je inšpirované retro hrami.

youtube.com/ MP Brno

Vo videu sú znázornené tri konkrétne situácie, s ktorými sa mestskí policajti vo svojej práci potýkajú. Či už je to divá koza, ktorá ohrozuje občanov, dievčatko, ktoré potrebuje pomôcť s prejdením cez cestu, alebo zlodej, ktorého je potrebné ulapiť. S týmito konkrétnymi príkladmi prišli policajti z Mestskej polície Brno. Ich idea bola, aby boli vo videu animované, preto oslovili viaceré animačné štúdiá.

Navrhli im, aby ich počiatočný nápad rozvinuli v ucelený koncept. Štúdio Krutart prišlo s nápadom, že by video mohlo vyzerať ako retro hra. Zadávateľom sa nápad okamžite zapáčil, pretože „situáciu zarámovala do jedného uceleného celku, dodala mu ľahkosť, vtip a šmrnc,“ uviedol hovorca Mestskej polície Brno pre Marketing Journal.

Brnocop vs. divá koza

Policajtka Mestskej polície zachraňuje občanov pred nebezpečnou divou kozou. Aj to je jedna zo scén, ktorá sa vo videu nachádza. Náborové video je inšpirované viacerými retro hrami ako napríklad Monkey Island, Indiana Jones, Golden Axe, Mortal Kombat, a tiež modernými pixelovými hrami – Into the Breach, alebo ešte nevydanou Last Night.

Zdá sa, že takto spracované video bolo trefou do čierneho. Mestská polícia hovorí o desiatkach záujemcov, ktorí sa ozvali po prvom týždni od spustenia kampane. Video odkazuje na webovú stránku chytsvojisanci.cz, ktorá je ladená v rovnakom retro štýle ako aj hra. Na stránke sú zverejnené všetky potrebné informácie o pracovnom mieste ako plat, náplň práce, benefity a pod.

Okrem videa chce Mestská polícia kampaň podporiť aj plagátmi a cityligtmi v uliciach Brna. Niekedy v zime by mali predstaviť aj rozhlasový spot, ktorý by mal mať rovnako prvky retro hry.

Zdroj: Marketing Journal
Titulná fotka: youtube.com/ MP Brno

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tipy a triky z kuchyne, vďaka ktorým budeš mať ľahší život

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME