Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Náborová kampaň do Mestskej polície môže znieť celkom nudne, no policajti z Brna sa so svojím nápadom vyšvihli. Budúcich kolegov lákajú perfektným náborovým videom, ktoré je inšpirované retro hrami.

youtube.com/ MP Brno

Vo videu sú znázornené tri konkrétne situácie, s ktorými sa mestskí policajti vo svojej práci potýkajú. Či už je to divá koza, ktorá ohrozuje občanov, dievčatko, ktoré potrebuje pomôcť s prejdením cez cestu, alebo zlodej, ktorého je potrebné ulapiť. S týmito konkrétnymi príkladmi prišli policajti z Mestskej polície Brno. Ich idea bola, aby boli vo videu animované, preto oslovili viaceré animačné štúdiá.

Navrhli im, aby ich počiatočný nápad rozvinuli v ucelený koncept. Štúdio Krutart prišlo s nápadom, že by video mohlo vyzerať ako retro hra. Zadávateľom sa nápad okamžite zapáčil, pretože „situáciu zarámovala do jedného uceleného celku, dodala mu ľahkosť, vtip a šmrnc,“ uviedol hovorca Mestskej polície Brno pre Marketing Journal.

Brnocop vs. divá koza

Policajtka Mestskej polície zachraňuje občanov pred nebezpečnou divou kozou. Aj to je jedna zo scén, ktorá sa vo videu nachádza. Náborové video je inšpirované viacerými retro hrami ako napríklad Monkey Island, Indiana Jones, Golden Axe, Mortal Kombat, a tiež modernými pixelovými hrami – Into the Breach, alebo ešte nevydanou Last Night.

Zdá sa, že takto spracované video bolo trefou do čierneho. Mestská polícia hovorí o desiatkach záujemcov, ktorí sa ozvali po prvom týždni od spustenia kampane. Video odkazuje na webovú stránku chytsvojisanci.cz, ktorá je ladená v rovnakom retro štýle ako aj hra. Na stránke sú zverejnené všetky potrebné informácie o pracovnom mieste ako plat, náplň práce, benefity a pod.

Okrem videa chce Mestská polícia kampaň podporiť aj plagátmi a cityligtmi v uliciach Brna. Niekedy v zime by mali predstaviť aj rozhlasový spot, ktorý by mal mať rovnako prvky retro hry.

Zdroj: Marketing Journal
Titulná fotka: youtube.com/ MP Brno


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.