Mexičanom sa podarilo vyrobiť „vegánsku kožu“ z kaktusov

Pri výrobe nevyužívajú zvieratá ani chemikálie.

Zdroj: Shutterstock

Ochrancovia životného prostredia robia občas veci, ktorým my ostatní nerozumieme. Napríklad sa výrazne obmedzujú v strave alebo organizujú zvláštne protesty, kvôli ktorým sú často zosmiešňovaní.

No niektorí z nich dokážu zobrať rozum do hrsti a zhotoviť niečo originálne, pre nás a našu prírodu skutočne prospešné. Medzi týchto ľudí patria aj dvaja mladíci, o ktorých píše portál Unilad. Vyrobili totiž bio kožu a využili na to vskutku nevšednú surovinu.

„Pichľavý“ materiál

Značku DESSERTO, ktorá sa zaoberá výrobou kože z kaktusu, založili Mexičania Adrián López Velarde a Marte Cázarez. Dvojica sa stretla v Taiwane pred deviatimi rokmi, keď boli ešte študenti.

Po štúdiu sa ich cesty rozišli, obaja si našli svoje zamestnania a znovu sa stretli pred tromi rokmi. Zhodli sa na tom, aký dopad majú určité veci na životné prostredie, a rozhodli sa, že sa zamerajú na vývoj rastlinnej textílie.

Ambiciózna dvojica sa pre myšlienku nadchla, a preto sa rozhodli dať zo svojich zamestnaní okamžité výpovede. Vymysleli inovatívny spôsob, ako vytvoriť tento populárny materiál bez toho, aby sa počas procesu výroby poškodzovalo životné prostredie alebo umierali zvieratá.

they make VEGAN LEATHER

This will blow your mind. LEATHER from CACTUS. No kidding, these two are changing the world over at Desserto. This plant-based vegan leather is better than the real thing in every way. Follow my Instagram: https://instagram.com/mitch__summers

Gepostet von Mitch Summers am Dienstag, 18. Februar 2020

Krajší ako klasická koža

Nielenže dizajn ich „eko kože“ je lepší pre životné prostredie, ale vyzerá aj lepšie ako jeho náprotivok. Adrián pre portál Unilad prezradil, prečo si vybrali práve kaktus. Museli sa totiž zamerať na rastlinu, ktorá je v krajine dostupná v neobmedzenom množstve.

Výroba z tejto rastliny má pre Mexičanov navyše aj symbolickú hodnotu. Kaktus sa totiž nachádza aj v ich vlajke a symbolizuje ich ako národ. Pri pestovaní nevyužívajú zavlažovací systém, kaktusy sušia na slnku a nevyužívajú pri tom žiadnu inú energiu.

Oblečenie a zariadenie do áut

Reakcia verejnosti bola po ich minuloročnom uvedení na trh veľmi pozitívna a odvtedy ich značka úspešne rastie. Dostali veľa pozitívnych komentárov, napríklad, že ich koža je najvhodnejšia na využitie v luxusnej móde, vzhľadom na hladkosť a kvalitu materiálu. Spoločnosť momentálne predáva svoju kožu módnemu a automobilovému priemyslu.

Zdroj: Unilad

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Záhady, vraždy aj športové aféry. 10 skvelých dokumentov, ktoré nájdeš na Netflixe


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME