Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Ochrancovia životného prostredia robia občas veci, ktorým my ostatní nerozumieme. Napríklad sa výrazne obmedzujú v strave alebo organizujú zvláštne protesty, kvôli ktorým sú často zosmiešňovaní.

No niektorí z nich dokážu zobrať rozum do hrsti a zhotoviť niečo originálne, pre nás a našu prírodu skutočne prospešné. Medzi týchto ľudí patria aj dvaja mladíci, o ktorých píše portál Unilad. Vyrobili totiž bio kožu a využili na to vskutku nevšednú surovinu.

„Pichľavý“ materiál

Značku DESSERTO, ktorá sa zaoberá výrobou kože z kaktusu, založili Mexičania Adrián López Velarde a Marte Cázarez. Dvojica sa stretla v Taiwane pred deviatimi rokmi, keď boli ešte študenti.

Po štúdiu sa ich cesty rozišli, obaja si našli svoje zamestnania a znovu sa stretli pred tromi rokmi. Zhodli sa na tom, aký dopad majú určité veci na životné prostredie, a rozhodli sa, že sa zamerajú na vývoj rastlinnej textílie.

Ambiciózna dvojica sa pre myšlienku nadchla, a preto sa rozhodli dať zo svojich zamestnaní okamžité výpovede. Vymysleli inovatívny spôsob, ako vytvoriť tento populárny materiál bez toho, aby sa počas procesu výroby poškodzovalo životné prostredie alebo umierali zvieratá.

they make VEGAN LEATHER

This will blow your mind. LEATHER from CACTUS. No kidding, these two are changing the world over at Desserto. This plant-based vegan leather is better than the real thing in every way. Follow my Instagram: https://instagram.com/mitch__summers

Gepostet von Mitch Summers am Dienstag, 18. Februar 2020

Krajší ako klasická koža

Nielenže dizajn ich „eko kože“ je lepší pre životné prostredie, ale vyzerá aj lepšie ako jeho náprotivok. Adrián pre portál Unilad prezradil, prečo si vybrali práve kaktus. Museli sa totiž zamerať na rastlinu, ktorá je v krajine dostupná v neobmedzenom množstve.

Výroba z tejto rastliny má pre Mexičanov navyše aj symbolickú hodnotu. Kaktus sa totiž nachádza aj v ich vlajke a symbolizuje ich ako národ. Pri pestovaní nevyužívajú zavlažovací systém, kaktusy sušia na slnku a nevyužívajú pri tom žiadnu inú energiu.

Oblečenie a zariadenie do áut

Reakcia verejnosti bola po ich minuloročnom uvedení na trh veľmi pozitívna a odvtedy ich značka úspešne rastie. Dostali veľa pozitívnych komentárov, napríklad, že ich koža je najvhodnejšia na využitie v luxusnej móde, vzhľadom na hladkosť a kvalitu materiálu. Spoločnosť momentálne predáva svoju kožu módnemu a automobilovému priemyslu.

Zdroj: Unilad


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť