Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Mnohí ľudia naň takmer už zabudli, ale Internet Explorer je stále súčasťou nových systémov Windows. Neobľúbený webový prehliadač, ktorý je stále vnímaný ako spomalená karikatúra, nám však už čoskoro povie posledné zbohom.

Microsoft na svojom blogu oznámil, že o necelý rok, 17. augusta 2021, bude ukončená kompatibilita so službami a aplikáciami z balíka Microsoft 365 a nebudú vydávané žiadne ďalšie aktualizácie. Internet Explorer sa s nami rozlúči po dlhých 25 rokoch.

Do roku 2016 bol najpoužívanejším prehliadačom

Napriek tomu, že Internet Explorer bol dlhé roky vnímaný ako patetický kus odpadu výrazne zaostávajúci za konkurenciou, až do roku 2016 predstavoval najpoužívanejší internetový prehliadač. Nenároční užívatelia a rôzne štátne inštitúcie sa neunúvali s inštaláciou schopnejších alternatív.

Nahradí ho Edge

Prirodzenou náhradou Internet Exploreru sa stane, samozrejme, prehliadač Edge, ktorý je súčasťou systémov Windows už zopár rokov. Edge si dokázal získať pomerne dobrú povesť a je vnímaný ako oveľa spoľahlivejší prehliadač než jeho starší braček.

Internet Explorer aj po svojom konci bude naďalej aspoň čiastočne prežívať v útrobách Edge. Edge totiž poskytne špeciálny „Internet Explorer mód“, ktorý by mal umožniť bezproblémové fungovanie niektorých aplikácií, ktoré z nejakých príčin vyžadujú IE.

Na situáciu už vzniklo niekoľko rozlúčkových memes


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť