Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Miera nezamestnanosti na Slovensku v novembri klesla na 6,64 percenta

Ľudia na Slovensku sa tak podľa ministra práce Milana Krajniaka aj počas pandémie vedia zamestnať, keď v minulom mesiaci si našlo prácu 10,9 tisíca uchádzačov o zamestnanie.


Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v novembri klesla o 0,15 percentuálneho bodu na 6,64 percenta. Na pondelkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina). Celková miera nezamestnanosti sa podľa neho medzimesačne znížila o 0,16 percentuálneho bodu na 7,33 percenta.

Ľudia na Slovensku sa tak podľa ministra aj počas pandémie vedia zamestnať, keď v minulom mesiaci si našlo prácu 10,9 tisíca uchádzačov o zamestnanie. Miera nezamestnanosti podľa Krajniaka klesla na úroveň prelomu marca a apríla minulého roka.

„Dobrý trend vývoja nezamestnanosti pokračuje aj naďalej napriek tejto vlne pandémie,“ povedal minister. Napriek pokračujúcim pandemickým vlnám sa podľa Krajniaka darí stabilizovať trh práce a podporiť pozitívny vývoj na trhu práce aj aktívnymi opatreniami. Upozornil na to, že počas aktuálnej pandemickej vlny miera nezamestnanosti na Slovensku klesá. Oproti novembru vlaňajška miera evidovanej nezamestnanosti klesla o 0,74 percentuálneho bodu. Upozornil aj na klesajúci počet uchádzačov o zamestnanie vo veku do 25 rokov. „Za november sa prišlo zaevidovať na úrady práce historicky najnižší počet ľudí za november od roku 2000,“ upozornil.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť