Pondelok 15.8.2022
sk
Marcela
cz
Hana
, Hanka, Hannah

Miera nezamestnanosti presahuje 15 percent v štyroch okresoch, v piatich okresoch je pod tromi percentami

Miera evidovanej nezamestnanosti v minulom mesiaci klesla v 47 okresoch, vzrástla v 31 okresoch a v jednom okrese sa jej výška nezmenila.


Okres Rimavská Sobota zostal aj v júni okresom s najvyššou mierou nezamestnanosti na Slovensku. Medzimesačne pritom klesla o 0,58 percentuálneho bodu na 19,16 percenta.

Druhú najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti mal minulý mesiac okres Kežmarok, a to 17,33 percenta. Oproti máju išlo o pokles o 0,08 percentuálneho bodu. Do trojice okresov s najvyššou nezamestnanosťou sa zaradil okres Revúca. V tomto okrese sa miera evidovanej nezamestnanosti znížila o 0,59 percentuálneho bodu na 17 percent. Nad úrovňou 15 percent bola miera nezamestnanosti aj v okrese Sabinov, kde medzimesačne vzrástla o 0,10 percentuálneho bodu na 15,35 percenta. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Miera evidovanej nezamestnanosti v minulom mesiaci klesla v 47 okresoch, vzrástla v 31 okresoch a v jednom okrese sa jej výška nezmenila. Nezamestnanosť pritom najviac medzimesačne stúpla v okrese Medzilaborce, a to o 0,28 percentuálneho bodu. Najviac sa nezamestnanosť oproti máju tohto roka znížila v okrese Sobrance, a to o 1,02 percentuálneho bodu.

Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola na konci minulého mesiaca v okrese Bratislava V. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 2,52 percenta disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Mieru evidovanej nezamestnanosti pod tromi percentami vykázali aj okresy Trenčín, Ilava, Nitra a Piešťany. V okrese Trenčín miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac dosiahla 2,59 percenta, v okrese Ilava 2,64 percenta, v okrese Nitra 2,82 percenta a v okrese Piešťany 2,87 percenta.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v júni klesla o 0,07 percentuálneho bodu na 6,28 percenta. Na stredajšej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina). „Považujem tento trend za pozitívny, vo viacerých krajoch sme podľa našich analýz dospeli na prirodzenú mieru nezamestnanosti,“ povedal. Miera nezamestnanosti podľa neho v júni klesla aj napriek prílevu absolventov vysokých škôl do evidencie nezamestnaných.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť