Miesta, ktoré by si nemal vynechať, ak sa chystáš do Barcelony

Keby nebola taká úžasná, nespieval by o nej aj Freddie Mercury.

Zdroj: Trae Gould, Dimitry B, Biel Morro - Unsplash

Barcelona je veľmi obľúbené miesto, kam sa vydáva mnoho turistov. Do tohto španielskeho mesta veľmi ľahko zoženieš spiatočné letenky do 60 eur. Barcelona je turistami veľmi obľúbená a ponúka toho naozaj veľa, čo tu môžeš vidieť. Dáme ti preto niekoľko tipov na miesta, ktoré by si nemal vynechať.

Montjuic

Je to kopec, na ktorý môžeš ísť viacerými spôsobmi. Mestskou dopravou, lanovkou alebo pešo. My sme to dali pešo a nebola to nejaká extrémna túra, takže ak si fanúšik prechádzok, odporúčame túto alternatívu.

Cestou naspäť sa môžeš odviezť lanovkou, z ktorej budeš mať rozhodne dobrý výhľad. Na kopci Montjuic teda nájdeš hrad, perfektné výhľady na celé mesto a počas cesty aj krásne parky.

Bruno Martins, Unsplash

Botanická záhrada

Práve cestou na kopec Montjuic nájdeš botanickú záhradu, ktorá ti za smiešnu sumu 3,50€ ponúka rastlinné potešenie takmer z celého sveta. Záhrada je rozdelená podľa rôznych krajín, vďaka čomu tu uprostred mesta nájdeš pestrú rastlinnú oázu s palmami, bambusom, ale aj ihličnanmi.

Olympijský štadión

Neďaleko botanickej záhrady, po ceste na Montjuic, nájdeš olympijský štadión, na ktorý sa môžeš ísť pozrieť zadarmo. V rámci neho odporúčame navštíviť aj olympijský park, ktorý je sprístupnený verejnosti.

Nájdeš tu telekomunikačnú vežu, ktorá bola postavená pre účely prenosu vysielania letných olympijských hier v roku 1992. Vtedy svojím dizajnom pobúrila obyvateľov. Má zobrazovať športovca.

Kristijan Arsov, Unsplash

Hrajúca fontána

Na Montjuic sa môžeš vydať z Plaça d’Espanya, kde sa neďaleko nachádza hrajúca fontána Font Màgica de Montjuïc. Tú si ale počas dňa veľmi neužiješ, musíš sa sem vrátiť večer. Fontána má však rozpis, kedy si môžeš užiť jej predstavenie.

Spojením pohybu vody, osvetlenia a hudby vytvára dokonalé divadlo, ktoré by si si nemal nechať ujsť. A je to zadarmo. Odporúčame však prísť trochu skôr, lebo pri fontáne sa snažia vychytať to najlepšie miesto stovky turistov.

Park de la Ciutadella

Jedna zo skvelých aktrakcií, ktorá je zadarmo. Nádherný park uprostred mesta, v rámci ktorého je aj ZOO. V strede parku sa nachádza jazierko, kde sa môžeš na loďke kochať skvelými výhľadmi. Nielen turisti, ale aj miestni, si tu radi sadnú do trávy a užívajú si pikniky.

Sagrada Familia

Povinná jazda návštevy v Barcelone. Lístky do Sagrady Familie stoja síce okolo 15 eur, no naozaj sa to oplatí. Odporúčame ísť do Sagrady v slnečný deň. Niekedy v čase, keď bude pomaly zapadať slnko, pretože vtedy je v nej doslova svetelné divadlo.

Lístky odporúčame kúpiť v predstihu online. Okrem tejto stavby by si mal rozhodne vidieť aj ďalšie z dielne Gaudiho, a teda Casa Milá a Casa Batló. Vstup sem je už trochu drahší, no budovy ti stačí vidieť aj zvonka.

Park Güell

Tiež jedna zo známych turistických atrakcií, ktoré sa oplatí nevynechať. Park je naozaj krásny a kým ho celý prejdeš, bude to trvať aj hodinu. Odporúčame však neplatenú časť. Tá platená je extrémne preplnená ľuďmi, ktorí sa v konečnom dôsledku chcú len odfotiť s mozaikovou časťou parku. Tú uvidíš aj z iných častí parku Güell. Máš tu však možnosť navštíviť dom, v ktorom žil Antonio Gaudí.

MACBA

Veľkolepá galéria, pred ktorou nájdeš obrovské množstvo skejterov. Galériu sa oplatí navštíviť už len kvôli jej architektúre. Expozície sú už len čerešničkou na torte.

Ak budeš v Barcelone viacej dní a chcel by si navštíviť rôzne galérie, tak si určite pozri vopred, ktorá a kedy je otvorená zadarmo. Ušetríš tak nejaké peniaze. My sme takto boli v sobotu od štvrtej večer.  Ľudí tam bolo trochu viac ako zvyčajne, keď sa platí vstupné, no nebolo to nič extrémne.

Zábavný park Tibidabo

Nachádza sa na kopci a môžeš sa naň vybrať cestou z parku Güell. Vyvezieš sa sem mestskou dopravou a následne môžeš ísť ďalej zubačkou. Toto je celkom náročný výstup, netrúfali sme si ísť pešo. A zubačka nestojí veľa. Môžeš si kúpiť vstupenky do celého parku, keďže má niekoľko poschodí s rôznymi atrakciami.

Horné poschodie parku, s ruským kolesom, je sprístupnené všetkým a na atrakcie si tu môžeš kúpiť lístky aj samostatne. Nachádza sa tu ešte chrám. Vedie k nemu schodisko. Odtiaľ sa ti naskytne nádherný výhľad.

Boris YUE, Unsplash

Bunkre nad mestom

Neďaleko parku Güell nájdeš Bunkers del carmen, ktoré sú pozostatkami Španielskej občianskej vojny. Kedysi neboli také známe, patrili totiž k tajným miestam. No už sa informácia o nich rozšírila aj medzi turistami. Užiješ si tu 360° výhľad na celé mesto a nebude tu toľko turistov ako možno na Tibidabo alebo Montjuic.

Utešený obchod s lokálnym dizajnom La Nostra Ciutat

Tento obchod sme objavili náhodou pri potulkách mestom ešte pri prvej návšteve Barcelony. Ak si chceš odniesť domov suvenír, ktorý bude trochu iný, tak odporúčame navštíviť tento obchod. Nájdeš tu takmer všetko: od grafík, obalov na notebooky až po pohľadnice a magnetky či šperky.

Tržnica s lokálnymi pochúťkami Mercado de La Boqueria

V tejto obrovskej tržnici môžeš ochutnať takmer všetko – od morských plodov až po preslávenú šunku jamón. Nájdeš tu aj bary so smoothie, šťavami, hotovými jedlami a s mojím obľúbeným jedlom empanadas, čo sú argentínske slané pečené pirohy s rôznymi zaujímavými náplňami. Rozhodne odporúčam vyskúšať.

Bo de B

V Barcelone som bola druhýkrát, no niektoré gastro miesta som musela navštíviť znova. Jedným z nich je bagetéria Bo de B, kde sa naješ do sýtosti za pár eur. Ponúkajú tu bezkonkurenčné bagety s rôznymi príchuťami (určite si dajte s omeletou).

Navyše, obsluha ti do nej naloží zeleninu kopcom, kým nepovieš dosť. A stále za rovnakú cenu. Okrem bagety si môžeš dať aj typické španielske patatas bravas (opečené zemiačky s omáčkou) alebo aj plný tanier zeleniny a mäsa s prílohou. Ale pozor, nedá sa platiť kartou.

Tipy na gastro

• Ak si potrpíš na kvalitnú kávu, tak mám hneď niekoľko čarovných kaviarní, kde si ju môžeš dať. Slowmov s vlastnou pražiarňou vo vnútri, Satan’s coffee s nezameniteľnou atmosférou, alebo Nomad.

• Skvelý brunch, ale aj zdravý obed, si môžeš dať vo Flax & Cale.

• Rovnako úžasné raňajky alebo brunch, tiež veľmi dobrú kávu, si dáš vo Federal Café a Brunch & Cake.

• Na churros odporúčame ísť do Xurreria Trebol.

• Po alebo pred návštevou MACBY si môžeš dať super jedlo v Kino, ktoré je hneď vedľa. A majú naozaj dobrú sangriu.

• Čo sa týka barov, tie sme veľmi nevymetali, ale radíme navštíviť Nevermind, ktorý je preslávený skaterskou rampou vo vnútri baru.

Tipy na záver

• Dávaj si ohromný pozor na zlodejov, je ich tu strašne veľa a sú prefíkaní.

• Nezabudni na siesty. Počas určitých hodín sa do kaviarní a podnikov nedostaneš.

• Na prepravu po meste si kúp kartičku T10, na ktorej máš 10 jázd a platí ti na všetky dopravné prostriedky, teda električku, metro a autobus. Nastupuj vždy prednými dverami a lístok si označuj pri každej jazde. Jedna cesta platí až hodinu a 15 minút. Na zadnej strane lístka sa ti odpočítavajú jazdy.

Florian Wehde, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
12 tajomstiev, ktoré v sebe ukrývajú známe animované rozprávky

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME