Miesta v Európe, ktoré sa podobajú známym cestovateľským destináciám

Niekedy nemusíš ísť ďaleko.

Zdroj: Shutterstock.com

Za krásnymi a zaujímavými miestami občas nemusíme ísť ďaleko. Určite sú pre nás lákavé mnohé cestovateľské destinácie aj mimo nášho kontinentu, no nepozdáva sa to každej peňaženke. Samozrejme, za okolností, keď vo svete nezúri epidémia. Fotogenické a zaujímavé miesta sa dajú navštíviť aj tu v Európe, dokonca aj na Slovensku, a nemusí ťa to ani veľa stáť.

Mnohé populárne miesta objavujúce sa na fotografiách všetkých milovníkov cestovania majú svoje dvojča aj bližšie, v úplne iných krajinách. Za rozpaženou sochou Ježiša Krista nemusíš ísť hneď do Ria de Janeiro, stačí ti presunúť sa na sever Slovenska. Aj svetoznámy Golden Gate má svoje dvojča. Pozri si obľúbené cestovateľské destinácie, ktoré majú svojich dvojníkov v Európe. 

Socha rozpaženého Ježiša Krista v Rio de Janeiro / Slovensko

Mesto v Brazílii, Rio de Janeiro je okrem karnevalov charakteristické sochou Krista Spasiteľa, ktorý svoje paže rozprestiera nad mestom. Socha meria až 30 metrov a jej kópie sa nachádzajú na viacerých miestach vo svete.

Napríklad v portugalskom Lisabone a na Slovensku, konkrétne v obci Klin. Slovenská kópia nemá síce 30 metrov, ale iba 9,5 a spod jej nôh sa ti môže pri jasnom počasí naskytnúť pohľad až do Poľska.

Shutterstock.com

Empire State Building v New Yorku / Poľsko

New York je pre mnohých vášnivých cestovateľov veľkým lákadlom. Návšteva Spojených štátov vie však byť poriadne finančne náročná. Nie úplná replika, no podobne majestátna budova ako je Empire State Building, je aj budova vo Varšave, zvaná Palác kultúry a vedy.

Je to najvyššia budova vo Varšave, meria 231 metrov. Je domovom mnohých expozícií, múzeí, kín, trendy podnikov a hlavného turistického centra.

Golden Gate Bridge v San Franciscu / Portugalsko

Dobre známy červený most v San Franciscu si mnohí pamätáme aj z filmov či úvodných upútaviek niektorých seriálov. Podobný, ba až na nerozoznanie identický most sa nachádza aj v Európe, a to konkrétne v portugalskom Lisabone. Most nesie názov 25 de Abril Bridge a spája hlavné mesto Portugalska, Lisabon, s mestom Almada, ktoré sa nachádza na južnom pobreží oproti.

Shutterstock.com

Nielen most je pri týchto dvoch miestach podobný. Atmosféru San Francisca ti môžu navodiť aj tradičné električky, ktoré podobne jazdia aj v Lisabone. Obe tieto miesta sú obohatené hornatým terénom, takže sa ti pri ich návšteve môže ľahko stať, že sa tu budeš šplhať električkou do kopca. Lisabon je svojimi žltými električkami doslova charakteristický.

Shutterstock.com

Glenfinnan Viaduct v Škótsku / Slovensko

Možno ti názov viaduktu zo Škótska nič nehovorí, no v prípade, že si aspoň raz videl Harryho Pottera, tak si videl aj tento most. Prechádza ním totiž rokfortský expres, ktorý viezol študentov do čarodejníckej školy.

Viadukt je rozhodne fotogenickým prvkom pre mnohé cestovateľské fotky. Nemusíme sa za ním však nutne trepať do Škótska, podobnú scenériu, v ktorej hrá rolu viadukt, nájdete aj na Slovensku. Konkrétne je to Chmarošský viadukt a stále po ňom prechádzajú vlaky, takže máš možnosť si ho pozrieť aj z inej perspektívy.

Shutterstock.com

Horseshoe Bend v Arizone / Slovensko

V národnom parku v Arizone sa ti na konkrétnom mieste naskytne pohľad na meander rieky, ktorý možno poznať pod pojmom “Horseshoe Bend“. Podobné meandre si vytvorili rieky na mnohých miestach vo svete.

Síce nie možno taký skalnatý, no aj u nás nájdeš pár meandrov doplnených o krásne zalesnené krajiny. Podobný pohľad sa ti môže naskytnúť neďaleko Strečna, kde rieka Váh vytvorila Domašínsky meander. Ten je súčasťou národného parku Malá Fatra a najlepší výhľad naň sa ti naskytne zo zrúcanín hradu Starhrad.

Shutterstock.com
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
23
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
46
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 momentov z bežného života, ktoré vďaka presnému načasovaniu nabrali naozaj vtipný smer


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME