Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Mikulec: V prípade útoku na maloleté dievča je dôležité nechať políciu robiť si svoju prácu

Tvrdenie, že polícia v tomto, či iných podobných prípadoch nekoná, sa podľa minister vnútra nezakladá na pravde.


V prípade útoku na maloleté dievča je dôležité nechať políciu robiť si svoju prácu. Vo svojom profile na sociálnej sieti to zdôraznil minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v reakcii na prípad maloletého dievčaťa, ktoré napadli v Miloslavove pri Bratislave. Mikulec zároveň vyzval politikov, aby vnášali do spoločnosti pokoj a rozvahu.

„Šikana medzi mladistvými, či už v online priestore, alebo dokonca mimo neho, je veľmi vážna a pre všetky strany citlivá téma. Chápem, že sa tohtotýždnovým citlivým prípadom zaoberá aj predseda parlamentu a rád sa s ním stretnem, aby sme o tejto téme diskutovali. V tejto chvíli však považujem za mimoriadne dôležité nerozdúchavať vášne a nechať políciu robiť si svoju prácu,“ napísal Mikulec.

Kľúčovou úlohou politikov by malo byť vnášať do spoločnosti pokoj a rozvahu. Šikana medzi mladistvými, či už v online…

Posted by Roman Mikulec – minister vnútra SR on Thursday, January 6, 2022

Tvrdenie, že polícia v tomto, či iných podobných prípadoch nekoná, sa podľa jeho slov nezakladá na pravde. Policajný prezident ministra vnútra ubezpečil, že celému prípadu venujú maximálnu pozornosť. „To, že verejnosť nevie a ani nemá vedieť o každom ich kroku, predsa nemá vytvárať priestor na spochybňovanie ich práce. Polícia okrem represívnej činnosti pri takýchto incidentoch pôsobí významným spôsobom aj preventívne.

Rovnako ako preventisti v Policajnom zbore, tak aj pracovníci prevencie kriminality majú v predškolských a školských zariadeniach prednášky venujúce sa aj témam diskriminácie, psychickej, fyzickej či virtuálnej šikane. Školské zariadenie v Miloslavove podľa mojich informácií nebolo výnimkou,“ ozrejmil Mikulec.

Incident sa mal udiať v nedeľu 2. januára v obci Miloslav. Upozornil na neho ako prvý denník Nový Čas. Tínedžeri mali vlákať 11-ročné dievča do areálu bývalého družstva. Tam ju zbili, opili a celú udalosť si nahrali na mobil.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť