Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Mikulec zostáva ministrom vnútra

Minister Mikulec odmietol, že by nejakým spôsobom zasahoval do vyšetrovania.


Roman Mikulec prežil piaty pokus opozície zosadiť ho z funkcie ministra vnútra. Za jeho odvolanie hlasovalo 53 poslancov zo 120 prítomných. Na odvolanie bolo potrebných aspoň 76 hlasov.

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár sa hlasovania zdržal. Rovnako sa zdržali aj poslanci klubu Sloboda a Solidarita (SaS) Marian Viskupič, Vladimíra Marcinková, Vladimír Ledecký, Miroslav Žiak a Jozef Kanuščák. Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová nehlasovala.

Predseda Sme rodina Boris Kollár v stredu 27. apríla vyhlásil, že keby boli v opozícii, tak by hlasovali za Mikulcovo odvolanie. Tieto slová Kollár povedal po tom, čo polícia podľa medializovaných informácií obvinila poslanca Sme rodina Martina B., že mal dať úplatok 50-tisíc eur.

Zvolanie mimoriadnej schôdze k Mikulcovi iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) po obvinení jej predsedu Roberta F. a exministra vnútra Roberta K. pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva, a tiež zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

„Je mimoriadne zarážajúce, že minister vnútra sa osobitne zaujímal o vyšetrovanie prípadov, ktoré sa môžu dotýkať ľudí, vďaka ktorým sa stal členom vlády. Je zrejmé, že minister vnútra R. Mikulec aktívne a nezákonne vstupuje do práce nezávislých vyšetrovateľov, že vo viacerých prípadoch, ako bol napríklad prípad vyšetrovateľky policajnej inšpekcie Diany Santusovej, dával priamo pokyny na postup vyšetrovateľov,“ uviedol Smer-SD.

Mikulec odmietol, že by nejakým spôsobom zasahoval do vyšetrovania. Na tlačovej besede v stredu 27. apríla povedal, že plánuje vo svojej funkcii pokračovať naďalej najlepšie, ako vie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť