Štvrtok 18.8.2022
sk
Elena, Helena
cz
Helena, Jelena

Milé alebo znepokojivé? Ruska šľachtí mačky s „ľudskými“ tvárami

Ľudia nevedia, čo si o týchto tvoroch majú myslieť.


Mnohí ľudia, ktorí sa nejako výrazne nezaujímajú o domáce zvieratá, nemajú prehľad o rôznych druhoch mačiek. Mačka je jednoducho mačka a nijako nerozoznávajú jednotlivé plemená tak, ako to robia pri psoch. Veľká chyba!

Vo svete mačiek platí presne to, čo aj medzi psami, a medzi jednotlivými druhmi existujú obrovské rozdiely nielen po stránke fyzickej, ale aj v oblasti temperamentu. Napríklad mainská mývalia mačka (maine coon) je známa huňatým kožuchom, úctyhodnými rozmermi tela a priateľským vzťahom ku svojej „ľudskej rodine“.

Mačky s unikátnym výzorom

Tatiana Rastorgueva je ruská chovateľka, ktorá sa už 20 rokov špecializuje na chov mainských mačiek. Ako vedúcej chovnej stanice Catsvill County prešlo jej rukami niekoľko generácií mačiek tohto plemena. Tatiana teda pôsobí dojmom človeka, ktorý naozaj vie, čo robí.

Medzinárodný záujem chovateľka získala po tom, ako sa na sociálnych sieťach objavilo niekoľko jej mačiek s veľmi zvláštnymi tvárami. Tatianou vyšľachtené mačky majú tváričky, ktoré sa tak úplne nepodobajú tým mačacím. Mnohým ľuďom pripadajú akési humanoidné. Niektorí ich prirovnávajú k vlkolakom.

https://www.instagram.com/p/CfvT0ydjp7x/

Pre web Daily Mail sa Ruska vyjadrila, že každý chovateľ má nejaký svoj ideál a tieto mačičky predstavujú krok na ceste k tomu, čo si vysnívala ona. Hovorí, že ešte definitívne nespĺňajú charakteristiky, aké chce dosiahnuť, ale verí, že po pár generáciách svoj cieľ dosiahne.

Je to milé alebo hrozné?

Veľmi zvláštne mačičky celkom pochopiteľne zaujali internetové davy a chýry o nich sa rozšírili po celej sieti. Reakcie na ne sa veľmi výrazne líšia. Kým niektorí ich považujú za roztomilé a výnimočné, ďalší ich vnímajú ako čudné, nepekné, či priam desivé.

To, či sa nám tieto mačky páčia alebo nie, je subjektívna vec každého človeka. Ani jedna odpoveď nie je „správnejšia“. V čom sa však všetci určite zhodneme, je viera v to, že zvieratá sú zdravé. Z prostredia psov totiž vieme, že niektoré prešľachtené plemená majú zdravotné problémy, ktoré sa prejavujú napríklad komplikáciami pri dýchaní. Dúfajme, že to nie je aj prípad mačičiek s „ľudskými“ tvárami.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť