Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Bol by TikTok TikTokom, ak by nepriniesol ďalšiu debilnú výzvu, pri ktorej hrozia vážne úrazy? Najnovším trendom je takzvaná „Milk Crate Challenge“, počas ktorej odvážlivci idioti prekonávajú vežu zloženú z plastových prepraviek. Samozrejme, nechýba pri tom kopa bolestivých pádov a zranení.

Idea za touto výzvou je veľmi jednoduchá: niekoľko prepraviek sa naukladá do jedného radu pyramídového tvaru. Následne sa po nich niekto pokúsi prejsť. Keďže konštrukcia z plastových boxov vôbec nie je stabilná, výzva ani zďaleka nie je taká nenáročná, ako môže na prvé počutie znieť.

V praxi to vyzerá nejako takto:

Slovenská alternatíva

Nevyhnutnou potrebou pre túto výzvu sú samozrejme plastové prepravky na fľaše mlieka, podľa ktorých výzva dostala aj svoje meno. Na Slovensku nie sú veľmi rozšírené a dostupnejšiu alternatívu by mohli predstavovať prepravky na zeleninu a ovocie, z ktorých tety na tržnici predávajú reďkovky zo svojich záhrad. Tie sú ale zvyčajne širšie a nižšie, čo môže výzvu výrazne uľahčiť.

shutterstock

Čo na výzvu hovoria lekári?

Aby si to nerobil. Zbytočné zranenia spôsobené výzvou zamestnávajú zdravotnícky personál, ktorý má v časoch pandémie dosť práce aj bez toho. K výzve sa vyjadril aj filmový doktor Bruce Banner, ktorý všetkým pripomenul, že Hulk by sa na výzvu nikdy nedal. Dôvodom je jeho nenávisť ku schodom.

Napriek varovaniam odborníkov, verejnému výsmechu a prirodzenému pudu sebazáchovy sa stále nájde dosť ľudí, ktorí stupídnej výzve nedokážu odolať. Dokonca už aj samotný TikTok začal videá Milk Crate Challenge mazať ako škodlivý obsah.

Toto je zopár fakt nevydarených pokusov, ktoré sa zachovajú ako svedectvo o debilnom internetovom trende:


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť