Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

S pribúdajúcimi rokmi sa predstavy o živote menia a väčšinou (v tom lepšom prípade) sa čoraz viac približujú realite. Niekedy naše nároky na seba časom rastú a inokedy si uvedomíme, že veci, o ktorých sme si mysleli, že spadnú z neba ako nič, neprídu iba tak, z večera do rána.

Hovorí sa a taktiež sa očakáva, že do tridsiatky by človek mal urobiť najzásadnejšie kroky v živote. Utopická tradičná predstava o postavení domu, zasadení stromu, svadbe a potomstve je silná a stále prítomná v mysliach mnohých z nás.

Aj ty sa možno k tomuto „zlomovému“ veku približuješ alebo už máš po ňom a ešte si stále nedosiahol ani vysnívanú kariéru a taktiež ti ani po tvojom jednoizbáku, ktorý vlastne nie je tvoj, nepobehávajú deťúrence… no ledva sa tam pomestíš so svojou polovičkou, s ktorou potomstvo tak skoro neplánuješ. Alebo nemáš ani len tú polovičku…

Predsa len, skutočný život nie je taký „easy“ ako v tvojich predstavách, keď si mal pätnásť a fantazíroval si o budúcnosti.

Toto sú veci, ktoré sme chceli stihnúť do tridsiatky, avšak nie vždy sa podarilo…

Životná láska

Áno, ako decko si počítal s tým, že ako tridsaťročný už budeš mať lásku tvojho života a že to bude prvý človek, čo ti vbehne do cesty. No keďže momentálne máš už „tri krížiky na krku“ a za sebou zopár neúspešných vzťahov, je ti jasné, že si s mamou v detstve naozaj nemal toľko pozerať tú Pilcherovú…

This Is True Love GIF - Find & Share on GIPHY

Vlastná nehnuteľnosť

Ďalšia z nezrealizovaných predstáv: ak bývaš v nejakom väčšom meste, je ti jasné, že o kúpe bytu z vlastných úspor môžeš akurát tak snívať. Pokiaľ nie si fanúšik hypoték a pôžičiek, niekedy sa musíš zmieriť so životom v podnájme, aj keď už nie si čerstvo po škole.

Svadba

Dobre poznáme predstavu našich starých mám založenú na tradícii, že do dvadsaťpäťky alebo tridsiatky by sa mala každá žena vydať a každý muž oženiť, ináč je stará dievka/starý mládenec. Avšak to už dávno neplatí a s ničím takým sa nemusíš zaťažovať, aj keď si si možno pred mnohými rokmi myslel, že to do tej tridsiatky budeš mať dávno za sebou.

Ak si už v chomúte, gratulujeme, ak nie, tak to vôbec neprekáža, práve naopak. Okrem iného to aj znamená veľa ušetrených „euričiek“ za svadobnú hostinu, na ktorú sa očakáva, že zavoláš aj svojich pätnásť sesterníc s rodinami.

Deti

Síce sa doba posunula, no tak či tak majú občas naši rodičia očakávania, že ako tridsaťročný už budeš rodičom a oni sa budú tešiť z vnúčikov. A aj ty sám si si možno pred pár rokmi myslel, že v takom veku sa už budeš cítiť na rodičovstvo, no opak je pravdou a ty si neodvážiš kúpiť ani škrečka, nieto starať sa o novorodenca.

A navyše, na splodenie a výchovu potrebuješ aj niekoho na spoluprácu, no ten dotyčný sa niekedy do tej tridsiatky nedostaví.

baby, white, clothes, crying, lying, cushion, cry, crying baby, cute, little
https://www.pxfuel.com/en/free-photo-ogrgv

Kariéra

Keď skončíš vysokú školu, máš asi tak 25 rokov a je jasné, že za rok sa nevypracuješ na vrchol, respektíve na tvoje vysnívané pracovné miesto, keďže o veci, ktoré za to stoja, treba bojovať. Nuž, ako pubertiak si si myslel, že všetko pôjde „takoj a hneď“, avšak v živote to funguje trošku ináč.

Prídeš k rozumu

Nie v tom zmysle, že sa začneš správať zodpovedne a osamostatníš sa, pretože to by si mal mať ako tridsiatnik už skutočne za sebou. Skôr máme na mysli, že ako násťročný si si predstavoval, že v tomto veku sa budeš cítiť už staro a seriózne, no akosi to neprišlo. A ty si ešte stále bláznivý, schopný vyviesť všelijaké hovadiny a „šaliť“ sa ako malé decko.

Fun Wedding GIF by Tom Foolery Photo Booth - Find & Share on GIPHY

Precestovať celý svet

Hovorí sa, že keď si mladý, mal by si cestovať, pretože potom budeš mať rodinu, atď. Avšak niekedy ju nemáš ani v zrelšom veku a po tridsiatke je tých financií na cestovanie každopádne viac, ako kým si bol ešte študent alebo kým si striedal prvé zamestnania a zarábal omnoho menej… Čiže aj cestovateľské možnosti sú už teraz menej ohraničené.

Vyššie vzdelanie

Tí šťastnejší stihnú všetky vysnívané tituly do tridsiatky, no nie všetko sa dá a je normálne, keď študuješ ďalšie školy, lebo proste chceš dosiahnuť ďalšie resp. vyššie vzdelanie.

Možno si si ako dieťa myslel, že ako dvadsaťročný už na akademickú pôdu „nepáchneš“, no čas nás mení a keď niekoho štúdium baví, nemal by sa obmedzovať kvôli „múdrym kecom“ o tom, že do školy máš chodiť iba do určitého veku a potom je to už trápne, lebo predsa nechceš byť večným študentom…

Drop Out Dragons' Den GIF by CBC - Find & Share on GIPHY


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.