Míľniky, ktoré sme ako násťroční chceli stihnúť do tridsiatky

Už je nám však jasné, že nestihneme… a to ani náhodou.

Zdroj: Revolution Studios

S pribúdajúcimi rokmi sa predstavy o živote menia a väčšinou (v tom lepšom prípade) sa čoraz viac približujú realite. Niekedy naše nároky na seba časom rastú a inokedy si uvedomíme, že veci, o ktorých sme si mysleli, že spadnú z neba ako nič, neprídu iba tak, z večera do rána.

Hovorí sa a taktiež sa očakáva, že do tridsiatky by človek mal urobiť najzásadnejšie kroky v živote. Utopická tradičná predstava o postavení domu, zasadení stromu, svadbe a potomstve je silná a stále prítomná v mysliach mnohých z nás.

Aj ty sa možno k tomuto „zlomovému“ veku približuješ alebo už máš po ňom a ešte si stále nedosiahol ani vysnívanú kariéru a taktiež ti ani po tvojom jednoizbáku, ktorý vlastne nie je tvoj, nepobehávajú deťúrence… no ledva sa tam pomestíš so svojou polovičkou, s ktorou potomstvo tak skoro neplánuješ. Alebo nemáš ani len tú polovičku…

Predsa len, skutočný život nie je taký „easy“ ako v tvojich predstavách, keď si mal pätnásť a fantazíroval si o budúcnosti.

Toto sú veci, ktoré sme chceli stihnúť do tridsiatky, avšak nie vždy sa podarilo…

Životná láska

Áno, ako decko si počítal s tým, že ako tridsaťročný už budeš mať lásku tvojho života a že to bude prvý človek, čo ti vbehne do cesty. No keďže momentálne máš už „tri krížiky na krku“ a za sebou zopár neúspešných vzťahov, je ti jasné, že si s mamou v detstve naozaj nemal toľko pozerať tú Pilcherovú…

This Is True Love GIF - Find & Share on GIPHY

Vlastná nehnuteľnosť

Ďalšia z nezrealizovaných predstáv: ak bývaš v nejakom väčšom meste, je ti jasné, že o kúpe bytu z vlastných úspor môžeš akurát tak snívať. Pokiaľ nie si fanúšik hypoték a pôžičiek, niekedy sa musíš zmieriť so životom v podnájme, aj keď už nie si čerstvo po škole.

Svadba

Dobre poznáme predstavu našich starých mám založenú na tradícii, že do dvadsaťpäťky alebo tridsiatky by sa mala každá žena vydať a každý muž oženiť, ináč je stará dievka/starý mládenec. Avšak to už dávno neplatí a s ničím takým sa nemusíš zaťažovať, aj keď si si možno pred mnohými rokmi myslel, že to do tej tridsiatky budeš mať dávno za sebou.

Ak si už v chomúte, gratulujeme, ak nie, tak to vôbec neprekáža, práve naopak. Okrem iného to aj znamená veľa ušetrených „euričiek“ za svadobnú hostinu, na ktorú sa očakáva, že zavoláš aj svojich pätnásť sesterníc s rodinami.

Deti

Síce sa doba posunula, no tak či tak majú občas naši rodičia očakávania, že ako tridsaťročný už budeš rodičom a oni sa budú tešiť z vnúčikov. A aj ty sám si si možno pred pár rokmi myslel, že v takom veku sa už budeš cítiť na rodičovstvo, no opak je pravdou a ty si neodvážiš kúpiť ani škrečka, nieto starať sa o novorodenca.

A navyše, na splodenie a výchovu potrebuješ aj niekoho na spoluprácu, no ten dotyčný sa niekedy do tej tridsiatky nedostaví.

baby, white, clothes, crying, lying, cushion, cry, crying baby, cute, little
https://www.pxfuel.com/en/free-photo-ogrgv

Kariéra

Keď skončíš vysokú školu, máš asi tak 25 rokov a je jasné, že za rok sa nevypracuješ na vrchol, respektíve na tvoje vysnívané pracovné miesto, keďže o veci, ktoré za to stoja, treba bojovať. Nuž, ako pubertiak si si myslel, že všetko pôjde „takoj a hneď“, avšak v živote to funguje trošku ináč.

Prídeš k rozumu

Nie v tom zmysle, že sa začneš správať zodpovedne a osamostatníš sa, pretože to by si mal mať ako tridsiatnik už skutočne za sebou. Skôr máme na mysli, že ako násťročný si si predstavoval, že v tomto veku sa budeš cítiť už staro a seriózne, no akosi to neprišlo. A ty si ešte stále bláznivý, schopný vyviesť všelijaké hovadiny a „šaliť“ sa ako malé decko.

Fun Wedding GIF by Tom Foolery Photo Booth - Find & Share on GIPHY

Precestovať celý svet

Hovorí sa, že keď si mladý, mal by si cestovať, pretože potom budeš mať rodinu, atď. Avšak niekedy ju nemáš ani v zrelšom veku a po tridsiatke je tých financií na cestovanie každopádne viac, ako kým si bol ešte študent alebo kým si striedal prvé zamestnania a zarábal omnoho menej… Čiže aj cestovateľské možnosti sú už teraz menej ohraničené.

Vyššie vzdelanie

Tí šťastnejší stihnú všetky vysnívané tituly do tridsiatky, no nie všetko sa dá a je normálne, keď študuješ ďalšie školy, lebo proste chceš dosiahnuť ďalšie resp. vyššie vzdelanie.

Možno si si ako dieťa myslel, že ako dvadsaťročný už na akademickú pôdu „nepáchneš“, no čas nás mení a keď niekoho štúdium baví, nemal by sa obmedzovať kvôli „múdrym kecom“ o tom, že do školy máš chodiť iba do určitého veku a potom je to už trápne, lebo predsa nechceš byť večným študentom…

Drop Out Dragons' Den GIF by CBC - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
14
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Internet baví podarená röntgenová snímka malého mopslíka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME