Milosrdné lži, ktoré zvykneme najčastejšie používať

Myslel si si, že ti na to nikto nikdy nepríde?!

Klamať sa vraj nemá. No priznajme si, niekedy je to tá najmiernejšia alebo jednoducho najprijateľnejšia cesta, ako veci „vyriešiť“. Nech sa snažíš byť akýmkoľvek dobrým človekom, raz za čas ti nejaké to nevinné klamstvo predsa len z úst vylezie. Ale to je v poriadku. Ako sa vraví – malá lož nikoho nezabije. A my súhlasíme! I preto sme sa dnes rozhodli s nadhľadom spísať najčastejšie situácie, v ktorých klameš.

1. “Jasné, mám sa dobre” je najčastejšia odpoveď na otázku “ako sa máš” každého, kto sa nechce ďalej obťažovať konverzáciou o našich strastiach života.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/the-cable-guy-l41Yn9sKLI8nyD088/download)

2. Jeden z najvtipnejších výrazov našej tváre pre naše blízke okolie je, keď akože odmietame babkine peniaze. Prečo? No veď lebo sa to patrí! No nesnaž sa nás presvedčiť, že o ne naozaj nestojíš…

3. “Nie, nie som hladný” je jedno z najbolestivejších a najväčších klamstiev, aké môžeš komu povedať. Vyskytuje sa však zväčša v menej úzkych kruhov, kedy je ti hanba a pocit, že obťažuješ prednejší ako osobný komfort.

4. Alebo ten pocit, keď sa ťa rodičia spýtajú s nádejou v očiach, či si sa tie dve hodiny v izbe poctivo učil. No chcel by si ich sklamať? Samozrejme, že nie. “Áno, učil som sa” odvetíš po troch pozretých častiach obľúbeného seriálu.

5. Poznáš také tie preventívne otázky u lekára, či piješ alebo fajčíš? Odpoveď je jasná. Omráčený po včerajšej noci (ktorú si nie celkom pamätáš) hrdo prehlásiš: “Nie, nikdy!”.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/no-kristen-stewart-KeocNKVNuWmD6/download)

6. Ďalšie klamstvo je pre každé pohlavie mierne odlišné, nakoľko sa týka počtu sexuálnych partnerov. Žena od výsledného čísla odráta číslo dva, muž pridá štvorku. Dokonalá harmónia.

7. Pamätáš sa na tú pipku s veľmi vysokým a fingovane príjemným hlasom z personálnej agentúry, ktorá ťa práve zobudila pri tvojej obednej sieste a robila s tebou pracovný pohovor cez telefón? Naozaj si jej povedal, že vieš plynule po hebrejsky?

8. …alebo na tú, čo ponúkala bambusové ponožky? Naozaj si jej povedal, že ťa zaujíma presný postup toho, ako sa také bambusové ponožky vyrábajú?

9. Po tých všetkých rokoch predstierania chrípky presne v období termínu objednanej chaty na zimnú lyžovačku s priateľmi by si sa im mohol konečne priznať, že o tom, že si naozaj výborný lyžiar si, žiaľ, klamal.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ew-vomit-KRFuNEwxvbVja/download)

10. A povedal ti už niekto, že ten orgazmus predstierať tiež nemusíš? Chápeme, ľútosť po úmornej, motivácieplnej hodine dychčania, je silný faktorom, no on by to prežil.

11. Bol to pamätný moment, keď ti tvoja kamoška ukázala prvýkrát svoje ryšavé bábätko. Jasné, veríme ti, naozaj si krajšie dieťa nikdy nevidel!

12. …alebo keď si bol u TEJ baby a s nádejou v predĺženie času, v ktorom ti povie, že chce sex, si tvrdil, že ťa ten Titanic naozaj veľmi baví.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/reaction-adventure-time-c4Nc0v0g15g9G/download)

13. A aby sme nezabudli na to, ako si ju zbalil. Naozaj si myslíš, že je vegánska strava super?

14. Baby, dobre vieme, že ranná fotka bez mejkapu nikdy nie je rannou fotkou bez mejkapu.

15. Alebo keď si píšeš s niekym novým, kto chce od teba aktuálnu selfie a ty sa hrabeš v rok starom archíve selfies a vyberáš tú najprijateľnejšiu.

16. Naozaj mal každý tvoj bývalý povahu extrémneho násilníka a bol psychopat?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sure-uh-huh-mmhmm-1tHzw9PZCB3gY/download)

17. Niet nič trápnejšieho, ako keď si prdneš a snažíš sa tvoje okolie presvedčiť, že to vŕzgala podlaha šúchaním rôznych predmetov o zem. Nie, neznie to rovnako.

18. Chápeme, riad sa umývať nechce nikomu. Ale to, že ťa vždy rozbolí hlava alebo brucho alebo noha alebo jazyk, ak to máš ísť urobiť, je už nanajvýš podozrivé.

19. Najlepší sú ľudia, ktorí jedia ovsené vločky s vodou a tvária sa, že im naozaj chutia. Ľudia, nalejme si čistého vína. To sa nedá žrať.

20. Pamätáš si na toho človeka na ulici, ktorý ťa zastavil a spýtal sa, kde je radnica a ty si z pohodlnosti povedal, že nevieš? Hanbi sa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/elizabeth-olsen-royalty-hunters-8zr5dnZSDldNC/download)

21. Áno, áno, určite sa ti ten mobil jednoducho vybil.

22. Hej, hej, mal si len jedno pivo.

23. Ale áno, jasné, ten kabát bol v neodolateľnej akcii.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mrw-reddit-joke-CggoHW4h87Ktq/download)

24. A na záver: Najlepšie klamstvo je, ak niekto povie, že neklame.

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
20
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 rodinných tajomstiev, z ktorých ti padne sánka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME