Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Pandémia koronavírusu mimoriadne nepriaznivo poznačila náš každodenný život. V lete sme síce zažili čiastočný útlm, ale od jesenných mesiacov sa vírus opäť začína veľmi rýchlo šíriť. Situácia naberá na obrátkach, pozitívne prípady pribúdajú a nemocnice nemusia tento nápor zvládnuť. Vláda teda opäť zavádza ďalšie opatrenia.

A asi nebudeme sami, kto v nich už má tak trochu (trochu dosť) chaos. Vláda Igora Matoviča totiž rozhodnutia mení veľmi rýchlo, kvôli čomu má človek v hlave slušný hokej a nezriedka ani nevie, čo momentálne platí. Naposledy sme sa dozvedeli, že nás od 21. decembra čaká akýsi čiastočný lockdown, podobný tomu, čo sme zažili na jar.

CINEMAX

To v preklade znamená, že sa zatvoria všetky obchody okrem potravín, drogérie a podobných prevádzok potrebných pre každodenný život. Škrt cez rozpočet zaznamenajú aj kaviarne či bary. Ako to ale bude s kinami? Dobrou správou je, že tie počas lockdownu ostanú otvorené!

Do kina budeš môcť vyraziť!

Ak si teda už zúfal, že budeš celé sviatky uväznený doma v spoločnosti obohratých vianočných komédií a rozprávok, tak si môžeš vydýchnuť. Sieť kín CINEMAX ti aj počas lockdownu ponúkne svoje prvotriedne služby.

Kiná navyše ostanú otvorené aj medzi sviatkami. Na obrovských plátnach a s perfektným zvukom si tak môžeš vychutnať kvalitné snímky, ktorých sa na záver roka nazbieralo viacero. Trochu viac sme sa o nich rozpísali aj v našom článku.

CINEMAX

Pravdaže, aj kiná budú fungovať s dôrazom na hygienické pravidlá, k čomu patrí aj obmedzenie kapacity jednotlivých sál na 50 %. Samozrejmosťou je dodržiavanie a kontrola všetkých potrebných hygienických opatrení.

Kiná CINEMAX majú navyše aj kvalitné vetranie (tzv. vonkajšieho obehu – vzduch zvnútra je odvádzaný von a dnu prúdi čerstvý vzduch z exteriéru). Pri návšteve kina sa ale budeš musieť rozlúčiť s konzumáciou občerstvenia.

Čo si teda budeš môcť v kinách pozrieť?

V kinách si tak budeš môcť vychutnať napríklad nemeckú komédiu Nighlife. V nej sa barman Milo dostane na rande s dievčaťom svojich snov. Všetko sa ale skomplikuje, keď dorazí aj jeho kamarát Renzo. Tomu ide po krku celé berlínske podsvetie, čo značí plno problémov. Všetkých troch tak čaká šialená noc, ktorá navždy zmení ich životy.

Za pozornosť stojí aj očakávaná komiksovka Wonder Woman 1984. Krásna Amazonka Diana Prince v nej bude bojovať hneď proti dvom protivníkom: záporáčke Cheetah a biznismenovi Maxovi Lordovi. Reakcie zahraničných recenzentov sú nadšené, takže s návštevou kina neváhaj! Premiéra sa uskutoční 17. decembra.

Za pozornosť iste stojí aj akčňák Pre balík prachov s Liamom Neesonom. V ňom sa profesionálny lupič snaží zbaviť skorumpovaných agentov FBI. Zájsť môžeš tiež na rozprávkovú fantasy komédiu Princezná zakliata v čase či mimoriadne ambicióznu slovenskú artovku Služobníci. Tá ťa zavedie do Československa 80. rokov a rozpovie príbeh Michala a Juraja, ktorí začínajú študovať v kňazskom seminári.

Odporúčame ti aj parádnu poľskú drámu Corpus Christi, ktorá sa dočkala nominácie na Oscara. Mladý delikvent sa v nej začne vydávať za kňaza. Jeho prítomnosť v malej dedinke môže pomôcť miestnym ľuďom vyrovnať sa s tieňmi minulosti. Máme tu ale aj celovečerný dokument Diego Maradona, ktorý bude uvedený pri príležitosti úmrtia tejto futbalovej legendy.

Rozhodne tak je z čoho vyberať!

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť