Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Miluješ mandarínky? Ak trpíš týmito zdravotnými problémami, mal by si sa im vyhýbať

Niektorí z nás nemusia mať na mandarínky šťastie.


Mandarínková sezóna už začala a my si myslíme, že naozaj málokedy natrafíš na niekoho, kto toto ovocie nemá rád. Aj napriek láske k nemu by si však na mandarínky mala určitá skupina ľudí dávať pozor. Patríš k nim?

Mandarínky v prvom rade obsahujú vitamín C. Toto ovocie je bohaté na betakarotén či bioflavonoidy, má veľa antioxidantov a málo kalórií, čiže je vhodné aj v prípade, že sa usiluješ o kalorický deficit.

Niekomu ale môžu narobiť škodu. Ide, samozrejme, najmä o ľudí, ktorí sú na toto ovocie alergickí. U nich sa môže vyskytnúť svrbenie, vyrážky či ťažkosti s dýchaním.

Eva Mores zo seriálu Nemocnica: Nedokážem sa na seba pozerať. Režisérke som povedala, že ona musí byť mojimi očami (ROZHOVOR)

Odporúčame prečítať:

Eva Mores zo seriálu Nemocnica: Nedokážem sa na seba pozerať. Režisérke som povedala, že ona musí byť mojimi očami (ROZHOVOR)

Netýka sa to len tejto skupiny. Problém s mandarínkami môžu mať aj ľudia, ktorí trpia ochorením tráviaceho systému, ako je napríklad reflux či žalúdočné vredy. U týchto ľudí môže kyselina obsiahnutá v mandarínkach dráždiť sliznicu žalúdka.

Preháňať by to kvôli obsahu draslíka nemali ani ľudia, ktorí majú problémy s obličkami, a tiež tí, ktorí užívajú lieky na pečeň. V týchto prípadoch odporúčame poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.