Miluješ morbídny a čierny humor? V tom prípade by si mal týchto 10 filmov rozhodne vidieť

Kvalitných čiernych komédií nie je nikdy dosť.

Zdroj: Paramount Pictures, Miramax Films / moviestillsdb.com

Potrpíš si na čierny či morbídny humor? V tom prípade iste oceníš náš výber 10 skvelých čiernych komédií. Tento žáner je veľmi obľúbený a temnejší humor môžeme nájsť v mnohých filmoch. Snažili sme sa preto, aby bol výsledný rebríček pestrý, a aby si v ňom každý našiel to svoje. Poďme teda rovno na to.

Smrť jej pristane

Sympatická a originálna čierna komédia so štipkou fantasy a hororu. Podpísal sa pod ňu slávny Robert Zemeckis a ide o jeden z jeho skromnejších projektov, ktorý sa trochu krčí v tieni jeho uznávanejších titulov.

Je to celkom škoda, pretože Smrť jej pristane preteká skvelým čiernym humorom, výbornými nápadmi a hlavne skvelými hereckými výkonmi ústredného tria Meryl Streep, Goldie Hawn a Bruce Willis.

Rodina Addamsovcov 1+2

Oba diely Rodiny Addamsovcov považujeme za perfektné a preto vám aj oba odporúčame. Prevedenie kultového seriálu (ktorý vychádzal z komiksu Charlesa Addamsa) sa podarilo na jednotku. Patálie tejto podivnej a skrz-naskrz sympatickej famílie sa už skrátka stali kultom, a je nutné dodať, že úplne zaslúžene.

Mnoho scén a hlášok si budeš pamätať ešte poriadne dlho. Kasting je navyše absolútne bravúrny a veľkou mierou sa postaral o kvalitu oboch filmov.

Prízraky

Hororová komédia Petra Jacksona možno nepatrí k úplne najznámejším dielam tohto režiséra, ale stojí za pozornosť. Obzvlášť tým, ako ľahko a nenútene v nej režisér dokáže miešať rôzne žánre (menovite horor a komédiu), pričom to nielenže nepôsobí nepatrične, ale dokonca to presne zapadá do celkového príbehu.

Ešte lepšie je, že pri hororových scénach ťa bude regulérne mraziť, pri komediálnych ťa zase dostane skvelý čierny humor. Paráda.

Vlk z Wall Street

Dynamicky zrežírované, s chuťou zahraté a scenáristicky premakané. Taký je Vlk z Wall Street. Neuveriteľný skutočný príbeh amerického podnikateľa Jordana Belforta je teda rozhodne všetkým, len nie tradične suchým životopisom.

Nechýba v ňom plno absurdity, šialených situácií, poriadne čierneho humoru a hlášok. Martin Scorsese jednoducho zase potvrdil svoje mimoriadne režisérske kvality a za Vlka z Wall Street si odniesol aj nomináciu na Oscara za najlepšiu réžiu.

Fargo

Bratia Coenovci majú vo svojej filmografii mnoho filmov, ktoré by sa dali klasifikovať ako čierne komédie. Rozhodli sme sa však vybrať Fargo. Bizarnú kriminálnu historku plnú skvelých postáv, ktoré robia jedno mizerné rozhodnutie za druhým. Divákovi tak neostáva nič iné, než sa baviť.

Zasnežená atmosféra je skvelá, herci ukážkovo perfektní a morbídnym humorom sa tiež nešetrí. Čo viac si priať?

Tri bilbordy kúsok za Ebbingom

Tri billbordy kúsok za Ebbingom zdieľajú určité spoločné prvky s tvorbou bratov Coenovcov. Režisér Martin McDonagh je však dostatočne osobitý a originálny, takže jeho film má veľmi svojskú príchuť. Zaujme na ňom hlavne mix žánrov, ktorý je zvládnutý na jednotku.

Dočkáme sa čierneho humoru, emotívnej drámy, aj zaujímavo načrtnutej kriminálky. Frances McDormand si odniesla sošku Oscara pre najlepšiu hlavnú herečku a ocenený bol aj Sam Rockwell za najlepší vedľajší herecký výkon.

Divoké historky

Fantastická poviedková nálož z Argentíny je povinnosťou pre každého milovníka čierneho humoru. Čaká na teba šesť rôznorodých príbehov, ktoré však spája absurdita, túžba po pomste, či na prvý pohľad banálne situácie, ktoré postupne gradujú do neuveriteľných výšin.

Damián Szifrón si za svoju snímku odniesol potlesk divákov aj kritikov, ako aj nomináciu na Oscara za najlepší zahraničný film.

Trainspotting

Skvelá drogová komédia pre tých, ktorým sa Requiem za sen zdal príliš depresívny. Teda, nemýľte sa. Depresívny je do istej miery aj Trainspotting, ale beznádej vyvažuje práve veľmi funkčným absurdným a čiernym humorom.

Navyše ide o mimoriadne dynamicky zrežírovaný film plný postáv, ktoré sa ti nezmazateľne vryjú do pamäti. A to aj vďaka prvotriednym hereckým výkonom. Ukážkový kult.

Súmrak mŕtvych

Trochu zombíkov nikomu neuškodí. Obzvlášť, keď má túto komédiu na svedomí talentovaný Edgar Wright a v hlavných úlohách sa objavili Simon Pegg a Nick Frost. Výborný mix akcie, komédie a hororu je poriadne zábavnou jazdou, ktorá by nemala uniknúť žiadnemu milovníkovi poriadne odviazanej zábavy. Pokiaľ navyše miluješ britský humor, nemáš nad čím váhať.

Pulp Fiction

Aj Quentin Tarantino je tvorca, ktorý vo svojich filmoch čierny humor veľmi často využíva. Najlepšie to však podľa nás vidno v jeho asi najkultovejšom diele Pulp Fiction.

Vzájomne prepojené poviedky z prostredia podsvetia L. A. asi netreba príliš predstavovať. Pulp Fiction sa ostatne nestal kultom len tak pre nič za nič. Je to skrátka nahláškovaná, nápaditá a herecky brilantná pecka, ktorú je hriech nevidieť.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie, ktoré dôverne pozná každý, kto nosí okuliare

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME