Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Mini kravička vyrastajúca medzi psami si myslí, že aj ona je bundáš

Haru je pes s kopýtkami.


Mini krava ako malá prišla o domovské stádo a k ostatným párnokopytníkom veľmi neinklinovala. Väčšinu času trávila sama.

Manželia Sullivanoví našli príspevok o smutnej Haru a rozhodli sa ju zachrániť. Ako cvičitelia majú doma viaceré psy a neboli si istí, či medzi ne zapadne. Keď ju zoznámili so svorkou, všetky ich obavy zmizli. Zistili, že toto je partia podľa jej gusta.

„Haru má veľmi rada naše psy. Už po týždni boli jedna veľká svorka,“ spomína Sullivan.

Aj psy si Haru zamilovali. Všetci sa spolu hrajú na dvore. Keďže mini krava váži podstatne viac ako jej labkoví súrodenci, báli sa, aby im pri hre nechtiac neublížila. Najmä keď prišli nové šteniatka. Ukázalo sa, že Haru je veľmi ohľaduplná. Ak vidí behať šteniatka, rýchlo skrotne a usadí sa, aby ich nezvalcovala.

Youtube / The Dodo

Nielenže sú všetci best friends forever, ale Haru si privlastnila aj ich správanie. Má rovnaké reakcie a pohyby ako pes. Vždy príde oňuchať nových členov domácnosti, behá a skáče s rovnakou energiou, olizuje paničke tvár a líha si jej do lona. Samozrejme, miluje škrabkanie a pamlsky, dokonca zoomuje ako psy.

Frenetické periódy náhodnej aktivity (FRAP) známe ako zoomy či scrumbling sú náhodné výboje energie vyskytujúce sa u psov a mačiek, keď sa z ničoho nič rozbehnú, behajú v kruhoch, skáču a po chvíli sa náhle upokoja.

Zvery kravičkinu náklonnosť opätujú a myslia si, že je to len ďalší veľký pes.

„Keď sú naše psy nablízku, skloní hlavu, aby sa k nim primojkala, alebo sa navzájom pritúlia a pusinkujú.“

Jej pestúni si život bez nej už nevedia predstaviť. Na viacerých stránkach zdieľajú spoločné videá.

Vidieť ju nespútane behať po dvore s energiou šteňaťa je také povznášajúce, že si rodinka adoptovala ďalšiu mini kravu. Ako sa zdá, holobriadok Mochi bude pokračovať v jej šľapajach.

Trojročná Haru miluje všetkých svojich súrodencov. Jej gang tvorí 10 dospelých psov a viaceré šteňatá, mačka, fretka, hydina, mini prasa, kozy, potkan a najnovší mini býček Monchi.

Nie je jediný kravopes

Podobnou mini kravou s krízou identity je Moonpie. Majiteľ ju počas tuhej zimy vzal do domu k ostatným psom, ktoré si na ňu rýchlo zvykli. Sú ako jej adoptívni rodičia, olizujú ju a čistia ako vlastné. Dokonca sa naučila, rovnako ako psy, zadržiavať vylučovanie, ktoré vykoná až vonku.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.