Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 7.12.2023
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Ministerstvo v Kambodži žiada turistov, aby netrhali rastliny v tvare mužského prirodzenia

"Nie je to správne," hovorí ministerstvo.


Keď sa človek vyberie do prírody, pravidlom číslo jedna by malo byť kompletne ju nezdevastovať. Nezahadzovať odpadky, nezakladať oheň na miestach, ktoré na to nie sú určené, neotravovať miestnu faunu a nešklbať miestnu flóru, ktorá tam určite nerastie len pre naše potešenie. Týmto slečnám to ale očividne niekto zabudol oznámiť.

Ministerstvo životného prostredia v Kambodži nedávno upozornilo na trojicu turistiek, ktoré bezhlavo odtrhli ohrozené mäsožravé rastliny nepenthes bokorensis, aby s nimi mohli pózovať vo videu. Tropické rastliny totiž tvarom výrazne pripomínajú mužské prirodzenie a čo by to boli slečny za správne „influencerky“, keby tento prírodný skvost nezdokumentovali aj svojim sledovateľom.

Ministerstvo žiada turistov, aby nechali rastliny na pokoji

V spomínanom videu ženy vytrhli hneď niekoľko rastlín, aby ich mohli prirovnať… asi tušíš k čomu. Kambodžské ministerstvo tým veľmi nepotešili. „Čo tieto ženy spravili, nie je správne a v budúcnosti by sa to už nemalo opakovať. Sme vďační, že sa ľuďom naša príroda páči, ale prosíme vás, aby ste rastliny už netrhali, lebo uhynú,“ vyjadrilo sa ministerstvo na svojom facebookovom profile.

ឱ! ផ្កាបំពង់ក្រឡោមអ្វីដែលពួកគាត់កំពុងធ្វើនេះ គឺខុសហើយ និងសូមកុំប្រព្រឹត្តដូច្នេះទៀតនៅថ្ងៃក្រោយ! សូមអរគុណចំពោះការស្រឡាញ់ធនធានធម្មជាតិ ប៉ុន្តែកុំបេះដូច្នេះ វាទៅជាបំផ្លាញវិញទេ!

Posted by Ministry of Environment on Wednesday, May 11, 2022

Ľudia v komentároch tento krok ocenili, pre ázijské influencerky však veľa pochopenia nemali. „Nemohli sa s nimi odfotiť aj bez toho, aby ich odtrhli?“ vyjadril sa rozčarovane jeden z komentujúcich. „Žijeme v dobe sociálnych sietí, kde ľuďom záleží viac na lajkoch ako na vzdelaní či čomkoľvek inom. Potom to takto vyzerá,“ smutne skonštatoval zase ďalší.

Kambodža má už od nepamäti problém s odlesňovaním a hoci sa situácia v posledných rokoch mení k lepšiemu, krajina stále nie je za vodou. Hromadný výrub stromov za účelom ekonomického rozvoja ohrozuje tamojšie lesy a všetky ekosystémy, ktoré sa v nich nachádzajú. Práve preto je dôležité chrániť ich, ako sa len dá… a nie ich bezmyšlienkovite ničiť kvôli fotke na Instagram.

Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.