Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Ministerstvo v Kambodži žiada turistov, aby netrhali rastliny v tvare mužského prirodzenia

"Nie je to správne," hovorí ministerstvo.


Keď sa človek vyberie do prírody, pravidlom číslo jedna by malo byť kompletne ju nezdevastovať. Nezahadzovať odpadky, nezakladať oheň na miestach, ktoré na to nie sú určené, neotravovať miestnu faunu a nešklbať miestnu flóru, ktorá tam určite nerastie len pre naše potešenie. Týmto slečnám to ale očividne niekto zabudol oznámiť.

Ministerstvo životného prostredia v Kambodži nedávno upozornilo na trojicu turistiek, ktoré bezhlavo odtrhli ohrozené mäsožravé rastliny nepenthes bokorensis, aby s nimi mohli pózovať vo videu. Tropické rastliny totiž tvarom výrazne pripomínajú mužské prirodzenie a čo by to boli slečny za správne „influencerky“, keby tento prírodný skvost nezdokumentovali aj svojim sledovateľom.

Ministerstvo žiada turistov, aby nechali rastliny na pokoji

V spomínanom videu ženy vytrhli hneď niekoľko rastlín, aby ich mohli prirovnať… asi tušíš k čomu. Kambodžské ministerstvo tým veľmi nepotešili. „Čo tieto ženy spravili, nie je správne a v budúcnosti by sa to už nemalo opakovať. Sme vďační, že sa ľuďom naša príroda páči, ale prosíme vás, aby ste rastliny už netrhali, lebo uhynú,“ vyjadrilo sa ministerstvo na svojom facebookovom profile.

ឱ! ផ្កាបំពង់ក្រឡោមអ្វីដែលពួកគាត់កំពុងធ្វើនេះ គឺខុសហើយ និងសូមកុំប្រព្រឹត្តដូច្នេះទៀតនៅថ្ងៃក្រោយ! សូមអរគុណចំពោះការស្រឡាញ់ធនធានធម្មជាតិ ប៉ុន្តែកុំបេះដូច្នេះ វាទៅជាបំផ្លាញវិញទេ!

Posted by Ministry of Environment on Wednesday, May 11, 2022

Ľudia v komentároch tento krok ocenili, pre ázijské influencerky však veľa pochopenia nemali. „Nemohli sa s nimi odfotiť aj bez toho, aby ich odtrhli?“ vyjadril sa rozčarovane jeden z komentujúcich. „Žijeme v dobe sociálnych sietí, kde ľuďom záleží viac na lajkoch ako na vzdelaní či čomkoľvek inom. Potom to takto vyzerá,“ smutne skonštatoval zase ďalší.

Kambodža má už od nepamäti problém s odlesňovaním a hoci sa situácia v posledných rokoch mení k lepšiemu, krajina stále nie je za vodou. Hromadný výrub stromov za účelom ekonomického rozvoja ohrozuje tamojšie lesy a všetky ekosystémy, ktoré sa v nich nachádzajú. Práve preto je dôležité chrániť ich, ako sa len dá… a nie ich bezmyšlienkovite ničiť kvôli fotke na Instagram.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť