Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Ministerstvo vnútra: Manipulácia volieb je pri ich aktuálnom modeli nepredstaviteľná

S blížiacimi voľbami sa objavujú hlasy, spochybňujúce ich legitimitu.


Manipulácia parlamentných volieb je pri ich aktuálnom modeli fungovania a spôsobe sčítavania hlasov nepredstaviteľná. Na dnešnej tlačovej konferencii to skonštatoval minister vnútra Ivan Šimko.

„Za 33 rokov, pokiaľ išlo o výsledky volieb a referend, sa vyskytol jeden prípad, keď Ústavný súd SR rozhodol, že to nebolo korektné,“ povedal Šimko s poukazom na referendum z roku 1997, ktoré má prívlastok zmarené. Chybné hlasovacie lístky však podľa neho vtedy zaznamenali milióny ľudí „Toto je vec, ktorá sa nemôže urobiť tajne,“ uviedol minister. Šimko tiež pripomenul, že podpísané zápisnice aj s volebnými lístkami ostávajú uchované v zapečatenej urne. „Tak sa to bude vždy dať aj spätne prepočítavať,“ zdôraznil.

Pokiaľ ide o prípadnú dezinformačnú kampaň, ktorá by mohla ohroziť bezpečnosť štátu, podľa Šimka sa rezort vnútra bude v prípade potreby problémom zaoberať. „Ale nijakým spôsobom nechceme zasahovať do toho, akým spôsobom budú svoju kampaň viesť politické strany,“ dodal minister vnútra.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.