Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo novú stranu Modrí – Európske Slovensko

Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu.


Ministerstvo vnútra (MV) SR zaregistrovalo nový subjekt Modrí – Európske Slovensko. Pre TASR to potvrdil člen prípravného výboru novej strany Ľuboš Schwarzbacher. Strana požiadala o registráciu začiatkom apríla. Odovzdala 12.861 podpisov od občanov, ktoré vyzbierala za zhruba štyri týždne.

„Chceme, aby občania našej vlasti čerpali výhody projektu európskeho zjednotenia, ale zároveň chceme, aby Slovensko bolo pre tento európsky projekt prínosom,“ uviedol pre TASR Mikuláš Dzurinda, ktorý je jedným zo zakladateľov strany. Dodal, že o zámeroch a programových cieľoch budú verejnosť informovať o týždeň na Deň Európy.

TASR

Schwarzbacher vidí za bezproblémovou registráciou strany dôkaz o kvalite odvedenej práce. „Najbližším míľnikom na našej ceste bude ustanovujúci kongres strany, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. mája v Košiciach,“ avizoval. Ešte začiatkom marca Dzurinda priblížil, že chcú byť stredopravou stranou konzervatívno-liberálneho typu. Hovoril o ambícii dlhodobo pozitívne ovplyvňovať vývoj na Slovensku, ale aj v Európe.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje