Minutiae je antisociálna sieť, ktorá funguje bez profilov, lajkov či komentárov. Aj tak ju však budeš chcieť používať!

Zdá sa, že najznámejšie sociálne siete majú vážnu konkurenciu.

Ak ti Facebook či Instagram lezie na nervy, máme pre teba skvelý tip na inú sociálnu sieť. Volá sa Minutiae. Najprv ti ale vysvetlíme, čo to slovo znamená. Minutiae je podstatné meno, ktoré označuje niečo malé, presné, alebo aj nejaké triviálne detaily. No a presne tak sa volá aj zaujímavá aplikácia, ktorá tieto malé, triviálne detaily života ,,oslavuje“. Ide o antisociálnu sieť, ktorú vytvorili dvaja umelci Martin Adolfsson a Daniel Wilson.

Chceli by ste vedieť ako Minutiae funguje? Raz za deň, v istú minútu, dostaneš upozornenie, aby si zachytil tento okamih. Máš presne 5 sekúnd na to, aby si nasmeroval kameru na to, čo je pred tebou. Nebudeš mať žiadny čas na dokonalé zladenie jedla na stole, na špúlenie pier, či upozornenie kamarátov, že ich ideš fotiť. Akonáhle zachytíš tento moment si spárovaný s náhodným používateľom a máš možnosť prejsť jeho časovou osou presne na 60 sekúnd. Nemôžeš dať žiadny like, ani žiadny komentár. Potom fotka zmizne a ty musíš počkať na ďalší náhodný okamih nasledujúci deň.

http://www.minutiae-app.org

Jeden z dvoch tvorcov aplikácie, Martin Adolfsson, tvrdí, že je to taká forma oneskoreného uspokojenia. Aplikácia poskytuje všetkým účastníkom príležitosť dokumentovať malé detaily v ich živote. Tie sú často prehliadané, pretože ich nepovažujeme za dôležité. A to je práve pointa Minutiae: oslavovať malé, každodenné detaily.

Keď sa Martin spoznal s Danielom Wilsonom, kanadským umelcom a filmovým tvorcom, na koncept Minutiae prišli za 30 minút. Jednou z ich kľúčových myšlienok je poskytnúť protiváhu usporiadanej a idealizovanej reality, ktorú vidíme na platformách sociálnych médií. Táto sociálna sieť sa bude páčiť zrejme všetkým, ktorým je prezentácia vymysleného dokonalého sveta proti srsti. Vo svete, kde všetci pridávajú upravené fotky z dovoleniek, drahého jedla či prehnaných darčekov a dizajnových kúskov v tvojom byte, buď súčasťou Minutiae.

http://www.minutiae-app.org

A aby to bolo omnoho zaujímavejšie, tvorcovia zo sociálnej siete urobili neuveriteľné umelecké dielo. Od uverejnenia prvej fotografie sa ti začne odpočítavať 1440 dní, obdobie 4 rokov. Počas neho sa vytvára akýsi ,,archív“ tvojich náhodných záberov počas dňa. Keď sa 4-ročný cyklus uzavrie, každý užívateľ si bude môcť objednať knihu, v ktorej nájde svoje bežné momenty. Ak nebude chcieť mať vlastniť knihu, môže si svoje fotky stiahnuť aj z webu.

Nemusíš celé dni rolovať, sledovať celebrity, a ani svojho sexi suseda. Minutiae ti ušetrí množstvo času a ty ho môžeš využiť oveľa užitočnejšie. Prví užívatelia ukončia svoj štvorročný archív o tri roky a my sa už teraz nevieme dočkať ako bude vyzerať.

http://www.minutiae-app.org

Zdroj: businessinsider.com
Titulná fotka: Minutiae

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
31
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Užitočné rady od cestovateľov, ako sa vyhnúť sklamaniam na dovolenke

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME