Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Mladá mamička Janka zomrela po cisárskom reze. Pochybila nemocnica v Žiline?

V nemocnici ju údajne nechali dlho trápiť sa.


Ešte tri dni dozadu bol na Facebooku uverejnený príspevok, v ktorom Roman prosil, aby sa ľudia modlili za jeho sesternicu Janku. Tá mala mať veľké ťažkosti po pôrode cisárskym rezom, kvôli ktorým ju museli letecky previezť z nemocnice v Žiline do tej v Banskej Bystrici. Ako však informuje Pluska, došlo k najhoršiemu, mladá mamička Janka tu s nami už dnes nie je, zomrela.

Mladé a úplne zdravé dievča. Takto opisoval svoju sesternicu v príspevku Roman. Ako v ňom vysvetlil, pred pár dňami porodila svoje druhé bábätko cisárskym rezom. Malému dieťatku sa, našťastie, nič nestalo, no ona také šťastie nemala. Janka dostala ťažkú embóliu pľúc a v kritickom stave ju museli napojiť na umelú pľúcnu ventiláciu, avšak krátko nato prišla smutná správa.

„Ďakujeme všetkým veľmi dobrým ľuďom, ktorí prosili a modlili sa vrúcne k Bohu za úplne neznámu krásnu ženu a matku. Janinka nám dnes okolo obeda umrela, nebolo možné ju už zachrániť. Je to obrovská ľudská tragédia – bola to mladá, úplne zdravá žena po cisárskom reze ešte v piatok, dnes nám umrela na embóliu pľúc, napísal Roman.

spovede obetí po útoku medveďa

Mohlo by ťa zaujímať:

Kúsance na bruchu či roztrhaná ruka. Mrazivé spovede obetí po útoku medveďa v Liptovskom Mikuláši

Po mladej Janke zostal manžel a dve detipäťročná Kristínka a novorodený chlapček. Zo situácie je Roman smutný a sklamaný. Nebránil sa kritike voči nemocnici, pričom podotkol, že prípad by sa mal prešetriť. Ako vraví, jeho sesternicu nechali dlho sa trápiť v nemocnici, vraj mala rodiť prirodzene, cisársky rez prišiel rýchlo dodatočne.

K prípadu sa vyjadrili aj obe nemocnice

„Pacientku k nám previezli v kritickom stave. U nás sa ju napriek enormnej snahe nepodarilo zachrániť. Je to veľmi smutná udalosť, uviedla hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici Ružena Maťašeje.

mladá mamička zomrela
Shutterstock

Žilinská nemocnica, v ktorej Janka rodila, vyjadrila úprimnú sústrasť a uviedla, že bude súčinná pri poskytovaní informácií.

Udalosť mimoriadne zasiahla aj Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline, kde pacientka rodila. „Vzhľadom na citlivosť prípadu, ochranu osobných údajov a prešetrovanie udalosti sa k prípadu nateraz nebudeme bližšie vyjadrovať,” podotkla hovorkyňa žilinskej nemocnice Zuzana Fialová.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.