Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Mladá vodička nafúkala po dopravnej nehode viac ako štyri promile

V dôsledku nevenovania pozornosti a ovplyvnenia alkoholom prešla do protismeru, kde sa zrazila s oproti idúcim vozidlom zn. VW Golf.


Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 32-ročná vodička z okresu Michalovce, ktorá v piatok po dopravnej nehode nafúkala viac ako štyri promile.

Ako informovala košická krajská hovorkyňa Jana Mésarová, v piatok dopoludnia viedla vodička vozidlo zn. Land Rover od mesta Strážske smerom na obec Voľa (okres Michalovce), kde v dôsledku nevenovania pozornosti a ovplyvnenia alkoholom prešla do protismeru, kde sa zrazila s oproti idúcim vozidlom zn. VW Golf.

Vodička bola na mieste podrobená dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,95 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 4,06 promile. Dopravná nehoda sa zaobišla bez zranení. Vodičke bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda bola zakázaná. Na vozidlách bola škoda vyčíslená viac ako 9000 eur. Vodička obmedzená na osobnej slobode putovala do cely policajného zaistenia, hrozia jej až dva roky za mrežami.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje