Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Vlogerka Dora Ngai, ktorá žije na Srí Lanke, ostala poriadne prekvapená! Ako píše aj portál Bored Panda, jej záhradník totiž objavil na jej pozemku v kartónovej škatuli malého diviaka. Stalo sa tak 3. septembra 2020. Podľa Dory bola samička diviačika na svete len niekoľko hodín a pravdepodobne sa stratila.

„Bola jej zima a mala hlad, tak nám ju záhradník priviedol, aby sme sa o ňu postarali,“ povedala Dora. Iná možnosť ani neprichádzala do úvahy, keďže malé diviaky bez svojej matky nedokážu v prírode prežiť.

Prvé týždne boli najťažšie

Dora sa ale rozhodla, že si zvieratko vezme pod svoje ochranné krídla, a pomenovala ho Yezhu. Ako ale priznala, starostlivosť nebola vždy úplne ľahká. „Prvé štyri týždne boli naozaj náročné a únavné,“ povedala. „Kvôli covidu sme boli stále doma, takže sme mali čas sa o ňu starať. Kŕmili sme ju kravským mliekom, ale po troch dňoch ochorela a veľmi zoslabla.

Pýtala som sa ľudí, ako sa správne starať o diviaka, a všetci mi hovorili, že je to veľmi náročné, obzvlášť, ak sú ešte maličké. Navyše tu bola dosť veľká šanca, že diviak proste bez matky zahynie. U Yezhu celú vec komplikovala aj skutočnosť, že nevidela na jedno oko. Ostala teda odkázaná na pomoc.

Dora sa ale rozhodla, že ju udrží nažive. Namiesto kravského mlieka jej začali dávať mliečnu náhradu pre psíkov. Zdalo sa, že to zabralo a Yezhu začala naberať na sile. Musela byť kŕmená každú hodinu, takže Dora sa pri tejto činnosti striedala so svojím priateľom. „Kŕmili sme ju každú hodinu, keď sa zobudila a začala plakať. Bolo to ako starať sa o malé dieťa,“ priblížila Dora.

Napokon sa Yezhu zotavila a Dora ju predstavila svojim štyrom psom. Tie si ju okamžite obľúbili a teraz spolu jedia, spia a hrajú sa. Dora a jej priateľ pre nového člena rodiny postavili aj malý bazén, v ktorom Yezhu rada pláva. Ako šiel čas, samička vyrástla a stala sa pevnou súčasťou Dorinej rodiny. A Dora na ňu tiež nedá dopustiť.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť