Mladí ľudia majú menej sexu. Podľa štúdií za to môžu sociálne siete a ďalšie výdobytky dnešnej doby

Je to paradox, že mladí majú oveľa menej sexu ako ľudia, ktorí sú od nich starší.

Zdroj: rawpixel.com / pexels

Neustále sa hovorí a diskutuje o dopade sociálnych sietí na naše životy. Čoraz častejšie badať v médiách informácie o tom, že dnešní mladí majú oveľa menej sexu ako ich predchodcovia. Štúdie ukazujú, že za to môžu aj sociálne siete, streamovanie a hranie hier.

Sharon McCutcheon, Unsplash

Podľa najnovšieho prieskumu Chicagskej univerzity (na mladých Američanoch) sa ukázalo, že mladí muži už nemajú toľko sexu, ako napríklad ich otcovia. Psychológovia hovoria, že to môže byť spôsobené aj sociálnymi sieťami a ďalšími rozptýleniami, ktoré nám technológie ponúkajú. Štúdia uvádza, že až 23% dospelých uviedlo, že za posledný rok nemali sex. Väčšina z nich sú dvadsiatnici.

Počet mladých ľudí vo veku 18-29 rokov, ktorí za posledný rok nemali sex, sa od roku 2008 do roku 2018 zvýšil o 28%. Je to paradoxné, lebo v tomto istom období sa sexuálna aktivita u ľudí vo veku 30-39 rokov znížila iba o 7%, vo veku 40-49 rokov o 9% a vo veku 50-59 rokov o 13%.

Je úplne prirodzené, že čím ste starší, tým máte menej pohlavného styku, no nik by nečakal, že práve mladí budú vo výsledkoch so svojím výsledkom najvyššie.

Becca Tapert, Unsplash

29% mladých mužov pripustilo, že sa zdržiavalo počas uplynulého roka sexu, zatiaľčo v prípade žien vo veku 18 až 30 rokov je to len 18%. Jean Twenge, profesorka psychológie na Štátnej univerzite v San Diegu, verí, že jedným z dôvodov, prečo majú mladí menej sexu, je to, že nebývajú spolu. Mnoho mladých býva, oproti minulým rokom, stále u rodičov, čo sú náročnejšie podmienky na privedenie si niekoho domov.

Profesorka tiež tvrdí, že za pokles pohlavného styku u mladých môžu určite aj technológie. Vysvetľuje to tak, že momentálne máme oveľa viac technologických rozptýlení, ako pred niekoľkými rokmi. Je to napríklad streamovanie, hranie hier, pozeranie live videí alebo scrollovanie sociálnych sietí.

Making Love Kiss GIF by Ethan Barnowsky - Find & Share on GIPHY

V posledných troch desaťročiach muži a ženy uvádzali podobný pokles pohlavného styku. Za posledné desaťročie sa však výrazne zvýšilo percento mladých mužov a žien, ktorí za posledný rok nemali sex.

Psychologička hovorí, že to môže mať tiež súvis s tým, že mladí muži nemajú stabilné práce, čo je dôsledkom, že nemajú ani stabilné vzťahy. Prieskum ukázal, že 54% nezamestnaných Američanov nemalo stabilný vzťah v porovnaní s 32% zamestnaných ľudí, ktorí mali stabilný vzťah.

Zdroj: ladbible, washingtonpost

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zbytočnosti, ktoré si ľudia kupujú hlavne preto, lebo vyzerajú dobre (na Instagrame)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME