Mladí medici vyzývajú všetkých Slovákov: Zostaňte doma!

Slovenská mládež apeluje na svojich nezodpovedných rovesníkov.

Zdroj: Video Betka Franková

Situácia s šírením nákazy koronavírusu je vážna a môžeme všetci dopadnúť veľmi zle, ak nebudme zodpovední. Mnohí ľudia to však berú stále ľahkovážne bez ohľadu na to, aké scenáre sa tu môžu odohrať.

Viacerých z nás hnevajú ľudia, ktorí nerešpektujú odporúčania a nariadenia vlády, a preto sa rozhodli konať. Mladí medici sa spojili v novej výzve a odkazujú všetkým ľuďom: Zostaňte doma!

Mladí medici vás vyzývajú k zodpovednému správaniu

Do redakcie sa nám ozvalo hneď niekoľko mladých ľudí, ktorým osud Slovenska nie je ľahostajný. Medzi týmito ľuďmi je aj Betka, ktorá nám napísala: „Sme medici z Košíc a keďže nám nie je jedno, akým smerom sa osud Slovenska uberá, chceme apelovať na Slovákov. Podporte nás, možno dokážeme zmeniť zmýšľanie ľudí. Len keď sa spojíme, dokážeme nad vírusom vyhrať! #jasomdomaacoty #ostandoma“

Spolu s ďalšími mladými ľuďmi vytvorili sériu videí, na ktorých sa každý jeden prihovára hlavne k mnohým ich rovesníkom so slovami: „Ja som doma a čo ty?“ Výzvu komunikujú aj #jasomdomaacoty alebo #ostandoma.

Chápeme, že mladí ľudia majú tendenciu byť vzdorovití a na sociálnych kontaktoch ich veľmi záleží, no je dôležité, aby prekonali svoje túžby a naozaj zostali doma. Nejde len o nás samotných, ale o všetkých naokolo, našich rodičov, blízkych.

Práve tým, že budeme všetci sedieť doma na zadku, minimalizujeme svoje kontakty s ďalšími ľuďmi a izolujeme sa, môžeme predísť podobnému scenáru, aký sa práve odohráva v Taliansku. Slovensko a jeho zdravotníctvo nemá také kapacity, aby dokázalo čeliť obrovskému množstvu pacientov, ktorí sa tu môžu ocitnúť v prípade, že nebudeme zodpovední.

Určite nikto z vás nechce, aby sa doktori museli rozhodovať, komu dajú šancu na život a komu nie, lebo nebudú mať inú šancu. Preto vás spoločne s týmito mladými ľuďmi aj my vyzývame: Zostaňte doma! Naša redakcia je doma, a čo ty?

Pomôž z pohodlia domova našim doktorom a zdravotníckemu personálu

Ak by si však chcel pomôcť Slovensku nielen tým, že zostaneš doma, vznikla iniciatíva, ktorá zbiera prostriedky pre nemocnice, ktoré potrebujú rôznu hmotnú pomoc. V niektorých nemocniciach nemajú rúška, sú potrebné čističe vzduchu a podobne.

Nemocnice sa môžu na webe ozvať a poprosiť o pomoc, konkrétne napísať, čo potrebujú. Prispeli už mnohé firmy a môžeš prispieť aj ty na webe ktopomozeslovensku.sk

Aj my sedíme doma, pripoj sa k nám!

Archív EMEFKA
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Na leteckom radare nakreslil penis. Pilot disponoval zmyslom pre humor

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME