Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Rezort zdravotníctva pred niekoľkými dňami avizoval zmeny v očkovacej stratégii. Ako píše aj portál RTVS, spolu so seniormi sa môžu dať zaočkovať aj mladší Slováci, ktorí ich sprevádzali na očkovanie.

Táto zmena je namierená hlavne na deti či vnúčatá seniorov, ale to nezabránilo špekulantom, aby sa ju pokúsili zneužiť. Na internete totiž môžeme nájsť inzeráty, ktoré za peniaze hľadajú seniorov, ktorým by mohli robiť sprievod na očkovanie. A zároveň by získali vakcínu aj pre seba.

Shutterstock

„Budeme sprevádzať vašu babku/dedka na očkovanie a zaplatíme za to 100 eur. Nás ako sprievod zaočkujú tiež,“ píše sa v jednom inzeráte. Zaplatím 200 eur babke z TT, vek 70+, ktorá ma zoberie na očkovanie. Iba seriózny záujem, platba v hotovosti,“ píše ďalší inzerent. Ďalší okrem peňazí ponúkajú aj odvoz či občerstvenie. Ministerstvo zdravotníctva týmto rozhodne nadšené nie je, hoci zabrániť v tom ľuďom nemôže. Hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová ale apelovala na ľudí, aby sprevádzali seniorov len z vlastných rodín.

Na Facebooku dokonca vznikla aj skupina, v ktorej si ľudia môžu týmto spôsobom „požičiavať“ seniorov za peniaze. Populárnym sa stal aj hešteg #požičajbabku. Podľa jednej skupiny ľudí ide o zneužívanie systému, ako aj o nedôstojné a morálne pochybné konanie. Protiprávne síce nie je, ale aj tak mnohým pripadá už za čiarou. Ľudia, ktorí tieto inzeráty zverejňujú, však na nich nevidia nič zlé. Vyhláška pritom ešte nie je v platnosti, pravdepodobne začne platiť v máji.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť