Mladík dostal z práce padáka, pretože namiesto vyhodenia jedla ho daroval bezdomovcom

Bryan Johnston sa nemohol dívať na to, koľko šišiek končí každý deň v odpadkových košoch.

Zdroj: Shutterstock

Plytvanie jedlom či jeho vyhadzovanie rozhodne nepatrí práve k pozitívnym javom. Žiaľ, aj taká je súčasná spoločnosť. Ľudia si nevážia to, čo majú, často toho majú viac než potrebujú a jedlo tak končí v odpadkových košoch. Takéto ľahkovážne plytvanie je v kontexte toho, že na uliciach hladujú ľudia bez domova, úplne šialené, nehovoriac už o tom, aké to má dopady na prírodu okolo nás.

Ako píše aj portál Bored Panda, s podobnou praxou sa stretol aj 16-ročný Bryan Johnston. Ten pracoval v obchode Dunkin’ Donuts, kde si zákazníci mohli kúpiť chutné šišky. Bryan bol ale zhrozený, keď videl, koľko šišiek končí každý večer v odpadkových košoch. Išlo o doslova stovky šišiek. Rozhodol sa ale, že sa tomu nebude len tak prizerať a nezjedené jedlo rozdal bezdomovcom.

@bryanjohnston_

every night … 312 donuts + munchkins 😢@dunkin

♬ In This House – Marcus Vinicius Alfaro Nascimento

Spoločnosť mu dala výpoveď

O celej akcii informoval aj na sociálnej sieti TikTok, kde sa jeho príspevok okamžite stal virálnym. Jeho zamestnávateľov ale príliš nepotešil a Bryan prišiel o prácu, pretože porušil protokol spoločnosti. Výpoveď Bryana šokovala. „Zdalo sa, že moja šéfka sa ani nezaujímala o to, že som tam pracoval už 5 mesiacov, nepovedala nič v štýle: ‚je mi ľúto, že musíš odísťalebo ‚vďaka, že si bol súčasťou nášho tímu,’“ povedal Bryan.

Na druhej strane ho ale potešilo, že jeho nápad podporilo mnoho ľudí z celého internetu. Dokonca mu viacerí pomohli aj finančne, kým si nenájde ďalšie zamestnanie. Podľa neho je absurdné, že podobné spoločnosti nedávajú nekúpené jedlo tým, ktorí ho potrebujú. Povedal, že za to môže ich chamtivosť a lenivosť.

@bryanjohnston_

My closing routine at Dunkin 🙂 #fyp #dunkin #GroupChat #loop

♬ Steven Universe – L.Dre

„Radšej to jedlo na konci dňa vyhodia namiesto toho, aby zaplatili jednému zamestnancovi, ktorý by ho za pár hodín mohol odniesť do najbližšieho darovacieho centra,“ povedal. Dodal tiež, že plánuje získanú popularitu využiť na konanie ďalších dobrých skutkov. Podľa vlastných slov by chcel trochu viac ozrejmiť, aké praktiky panujú v týchto spoločnostiach a koľko jedla kvôli tomu prichádza nazmar. Zo závalu pozitívnych reakcií je vraj stále prekvapený a motivuje ho to k tomu, aby v podobných akciách pokračoval aj naďalej.

Rád by napríklad spolupracoval s organizáciou Feeding America, ktorá sa zaoberá donáškami jedla tým, ktorí sa k nemu nemajú ako dostať. Vďaka finančnej pomoci dokonca Bryan nakúpil šišky aj pre zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú momentálne maximálne vyťažení kvôli pandémii koronavírusu.

@bryanjohnston_

Reply to @cengelema Let’s make 2021 a year of supporting our community ❤️ Tag a friend in the comments to spread the positivity 🙂 #fyp #Wee

♬ Mr. Blue Sky – Electric Light Orchestra

@bryanjohnston_

Reply to @meza_melissa_ If u want to support me, links are in bio. I wanted the truth about Dunkin shared, it costed my job 🙁 wont stop making vids❤️

♬ Worship Instrumental – Instrumental – Adrian Jonathan

@bryanjohnston_

Reply to @daddy.hisokas.towel Thanks for sending support 🙂 Comment what I should do next! #GEICOLipSync #foryoupage

♬ Stuck in the Middle – Tai Verdes

Reagujte!
Grr Grr
26
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
18
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudí na internete baví podobnosť medzi každou mužskou časťou postele


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME