Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Mladík so zákazom šoférovania nafúkal po dopravnej nehode 1,4 promile

Vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, a to až do septembra 2024.


Poverený príslušník Policajného zboru obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia 18-ročného mladíka z okresu Trebišov.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, mladík viedol v sobotu v ranných hodinách po obci Vojčice (okr. Trebišov) osobné auto zn. Škoda Octavia. Pravdepodobne sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, s autom dostal šmyk, z pravého jazdného pruhu prešiel vľavo mimo cesty a pred jedným z rodinných domov narazil do telekomunikačného stĺpa.

Okrem 18-ročného mladíka sa vo vozidle viezla jedna 13-ročná maloletá osoba a jedna mladistvá osoba vo veku 16 rokov. Obe osoby aj vodič utrpeli pri dopravnej nehode zranenia, ktoré si podľa predbežného vyjadrenia lekárov vyžiadajú 7-dňovú dobu liečenia.

Policajti počas dokumentovania dopravnej nehody zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, a to až do septembra 2024, vozidlo teda viedol bez príslušného vodičského oprávnenia. Zákaz činnosti mu uložili za jazdu pod vplyvom alkoholu v predchádzajúcich 24 mesiacoch. V čase, keď došlo k dopravnej nehode, bol výsledok dychovej skúšky opäť pozitívny, a to 0,67 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,40 promile. Vodiča policajti obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov skončil v cele policajného zaistenia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje