Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 29.11.2022
sk
Vratko
cz
Zina

Človek si dnes môže ozdobiť telo v podstate akýmkoľvek tetovaním. Niektorí volia minimalistické obrázky, iní dávajú prednosť motivačným hláškam, ďalší zase abstraktným vzorom. 22-ročný Andrea Colonnetta z Talianska sa ale rozhodol pre niečo praktickejšie. Ako informuje portál South China Morning Post, v čase celosvetovej pandémie koronavírusu si dal na ruku vytetovať QR kód covidpasu, ktorý potvrdzuje, že je zaočkovaný alebo negatívne testovaný.

Colonnetta je podľa vlastných slov zaočkovaný oboma dávkami a zrejme nechcel riskovať, že sa mu vybije mobil a on sa nebude mať ako preukázať pri vstupe do baru či reštaurácie. Zvolil teda permanentné riešenie. QR kód mu vytetoval tatér Gabriele Pellerone, ktorý proces tetovania zachytil aj na krátkom videu. To neskôr umiestnil na sociálne siete. Tam sa mladíkovo rozhodnutie stretlo so zmiešanými reakciami.

@gabrielepelleronereal

GREEN pass tattoo #tatuaggi #tattoo #tatuatori #greenpass #tatuaggio

♬ LIMITS THE SKY – Mpax

Niektorí chválili jeho nápaditosť a odvahu, iní boli oveľa menej nadšení. Poukázali, že toto tetovanie nie je veľmi praktické. Čo bude mladík robiť, ak si bude musieť kód aktualizovať (napríklad kvôli preočkovaniu či novému testu)? Sám Colonnetta je ale spokojný. „Je to niečo originálne. Páči sa mi, keď sa odlišujem,“ povedal. Dodal ale, že rodičom sa jeho rozhodnutie príliš nepozdávalo. Vraj mu povedali, aby „viac premýšľal a bol menej spontánny“. QR kód už viackrát vyskúšal a vraj funguje bez problémov.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť