Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Mladý lyžiar z Terchovej, ktorý usmrtil pri zrážke malého chlapca, spoznal svoj trest

Rozsudok tragédie zatiaľ nie je právoplatný.


Začiatkom minulého roka došlo k obrovskej tragédii, keď sa dvaja lyžiari zrazili v lyžiarskom stredisku Veľká Rača – Oščadnica. Zrážka viedla k tomu, že na zemi zostal nehybne ležať osemročný chlapec, ktorý bol okamžite prevezený vrtuľníkom do nemocnice, avšak zraneniam, bohužiaľ, podľahol. V dôsledku toho polícia obvinila 21-ročného Jakuba. Ako informuje RTVS, mladý lyžiar už pozná svoj trest.

Okresný súd v Čadci udelil mladíkovi trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom v skúšobnej dobe troch rokov. Okrem toho ho však čaká aj peňažná penalizácia, pozostalým musí zaplatiť náhradu škody, ktorá predstavuje viac ako 26-tisíc eur.

V súčasnosti rozsudok ešte nie je právoplatný a obe strany sa voči nemu môžu odvolať do 15 dní. RTVS informuje, že prokurátor si vzal lehotu na odvolanie.

Neprispôsobil rýchlosť a spôsob jazdy

Mladík z Terchovej, ktorý nehodu spôsobil, sa k svojej chybe priznal ešte minulý rok v novembri priamo pred súdom. Obžaloba trvala na tom, že mladík neprispôsobil rýchlosť a spôsob, ktorým lyžoval. Terchovčan mal byť príkladným prípadom, prokurátor pôvodne žiadal o trest bez možnosti podmienky, aby bol mladík výstrahou pre zvyšných lyžiarov.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Fitko a lyžovačka zadarmo? K EMEFKA predplatnému ti teraz dáme nielen voucher do fitka, ale aj skipas

Na internete sa v spojení s týmto prípadom ukazujú rôzne pohľady. Ľudia prípad vnímajú ako tragédiu, ale zároveň im je mladíka ľúto, nie sú si istí tým, že si mladý lyžiar takýto trest zaslúži. Objavujú sa aj názory, ktoré vinia rodičov a vynárajú sa otázky, prečo bol osemročný chlapec na svahu sám.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.